Karacabey'in belirli bölgelerine güvenlik kamerası yerleştirilecek

Bursa Karacabey Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında ilçenin belirlenen noktalarına güvenlik kamerası yerleştirilecek.

Karacabey'in belirli bölgelerine güvenlik kamerası yerleştirilecek
21 Ocak 2014 Salı 14:13

Bursa Karacabey Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında ilçenin belirlenen noktalarına güvenlik kamerası yerleştirilecek. Bu sayede ilçe halkının güvenliğine yönelik hizmetin daha verimli olması ve genel asayiş olaylarında daha hızlı müdahale edilmesi sağlanacak.

    Kaymakam Ahmet Yurtseven’in makamında imzalanan protokolde Başkan Ergün Koç, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Kaplan ve Kaymakam Ahmet Yurtseven bir araya geldi.

    Yurtseven, imza töreninden önce yaptığı açıklamada “Karacabey Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile kişi hak ve hürriyetlerine dokunulmadan genel asayiş ve daha huzurlu bir Karacabey için bu projeyi geliştirdik. Kurumlar arası diyaloglar kurularak gerekli şartlar sağlandı. İnşallah kısa zamanda bu iş ortaya konularak ilçemiz için çok yararlı bir oluşuma imza atmış olacağız.” ifadelerine yer verdi.

    Başkan Ergün Koç ise “Bizler hiçbir zaman kurum milliyetçiliği yapmadık. Elimizden geldiğince tüm kurumlarımıza gerekli desteği sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Ortak çıkarımız Karacabey ve bu doğrultuda başarılı idari amirlerimizle el ele vererek ilçemizi daha yaşanılabilir şartlara taşıyoruz. KGYS ile artık deyim yerindeyse Karacabey BBG evine dönecek.” ifadelerine yer verdi.

    Geliştirilebilir bir alt yapı ile gerçekleştirilecek KGYS ile 13 izleme, 3 plaka tanıma sistemi olarak 53 sabit ve 1 hareketli kamera ilçenin belirlenen kritik noktalarında kurulacak. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×