Karacabey'de kamyoncuların yol tepkisi

Bursa'nın Karacabey ilçesinde, yaklaşık 3 aydır trafiğe kapalı olan yolun trafiğe açılmamasına tepki gösteren kamyoncular, bu güzergahta bulunan fabrikalara gidemediklerini söyledi. Karacabey Taşıyıcılar Kooperatifi üyesi kamyoncular, yol...

Karacabey'de kamyoncuların yol tepkisi
05 Mayıs 2014 Pazartesi 15:58

Bursa'nın Karacabey ilçesinde, yaklaşık 3 aydır trafiğe kapalı olan yolun trafiğe açılmamasına tepki gösteren kamyoncular, bu güzergahta bulunan fabrikalara gidemediklerini söyledi.

Karacabey Taşıyıcılar Kooperatifi üyesi kamyoncular, yol çalışmasından dolayı 3 aydır kapalı olan Hotanlı köyü yolunda eylem yaptı. Yaklaşık 15 civarında köye ulaşımı sağlayan ve yol çalışması sebebiyle trafiğe kapatılan yolda 20 gündür hiçbir çalışma yapılmadığını savunan Karacabey Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Süzen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada 3 kilometrelik Hotanlı köyüne 45 kilometre dolaşarak gidebildiklerini söyledi.

Yol güzergahındaki fabrikalara 6 kilometrelik yol teklifi verdiklerini, ancak yolun kapalı olması sebebiyle gidip gelmelerinin 90 kilometreyi bulduğunu, bu yüzden zarar ettiklerini ifade eden Süzen, "Set yolundan gidelim dedik, DSİ buna izin vermedi. Zaten gitmek isteyenler de çamurlu yolda kaldı. Çoğu arabamız ciddi zarar gördü. Şimdi biz de 45 kilometrelik Tophisar köyü yolunu kullanıyoruz. 6 kilometrelik yol için 45 kilometre gidiyoruz. 3 aydır 3 kilometrelik yolu yapamadılar. Müteahhit firma yolu Karayolları'na teslim ettim diyor. Bu yolu yapmak kimin görevi? Vali, milletvekili, kaymakamlık, belediye, her kim ilgilenecekse bir an önce ilgilenip mağduriyetimizi gidersinler. Yoksa Bandırma yolunu trafiğe kapatırız." diye konuştu.

Kamyoncular basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×