Kamu-Sen üyeleri İsrail Büyükelçiliği önüne ‘Siyah Çelenk’ bıraktı

Kamu-Sen üyeleri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını İsrail Büyükelçiliği önünde protesto etti. Eylemciler, saldırıda hayatını kaybedenler için dua edip, elçilik önüne siyah çelenk bıraktı.İsrail’in Gazze’ye yönelik...

Kamu-Sen üyeleri İsrail Büyükelçiliği önüne ‘Siyah Çelenk’ bıraktı
19 Temmuz 2014 Cumartesi 14:38

Kamu-Sen üyeleri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını İsrail Büyükelçiliği önünde protesto etti. Eylemciler, saldırıda hayatını kaybedenler için dua edip, elçilik önüne siyah çelenk bıraktı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısını kınamak amacıyla Kamu-Sen üyeleri, İsrail Büyükelçiliği önünde öğle vakti eylem yapıldı. ‘İsrail akıttığı kanda boğulacak, İsrail ile ilişkiler dondurulsun, Filistin’e hürriyet İsrail’e lanet’ dövizlerini taşıyan grup, elçilik önünde basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Önder Kahveci, şunları ifade etti: ”İsrail’in Gazze’ye başlattığı kara harekâtına ve yaşattığı vahşete seyirci kalınması, ‘İnsanım’ diyen hiç kimsenin kabullenemeyeceği bir suç ortaklığıdır. Dünya devletlerinin yaşanan vahşet karsışındaki sessizliği, bu katliamı destekledikleri anlamına mı gelmektedir? İsrail günlerdir çocuk, yaşlı, genç demeden, gözünü kırpmadan insanlık suçu işlemekte, dünya devletleri ise bu katliama gözlerini kapatmaktadır. İsrail devletinin silahsız, masum insanlara karşı kullandığı insanlık dışı yöntem ve zorbalık karışında sessiz kalanları, akan kanın da baş sorumlusudurlar. Özellikle ABD’nin adeta İsrail’in yaptığı bu soykırımı destekler nitelikteki açıklamaları, ülkemiz ve dünya kamuoyu tarafından iyi değerlendirilmeli, hala ABD politikalarını desteleyenlere durdukları yerin farkına varmalıdır. Son zamanlarda ülkemiz dış politikasında yaşanan değişim, devletimizin dünyadan soyutlanarak yalnızlığa itilmesine neden olmuş, uluslararası alanda ağırlığımız ve etkinliğimiz kaybolmuştur. Bununla birlikte, yapılan siyasi hataların bedeli sınırlarımızın ateş çemberi ile sarılmasına ve terör örgütlerinin kurduğu sözde devletlerle komşu olmamıza yol açmıştır. Yarım yüzyılı aşkın süredir, bulunduğu bölgeye kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyen, insani değerleri ayaklar altına alan uygulamalarıyla kanımızı donduran İsrail’i şiddet ve nefretle kınıyor ve zalimler için yaşasın cehennem diyoruz.”

Açıklamanın ardından eylemciler saldırılardan hayatını kaybedenler için dua edip, üzerinde, ’İsrail zulmünü kınıyoruz.’ yazalı siyah çelengi elçilik binası önüne bıraktı. Çevik kuvvet ekipleri de eylem sırasında elçilik yakınında hazır bekletildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×