Kamu-Sen Başkanı Koncuk: Başbakan’ın açıklaması, Ermeni tezini güçlendirmiş oldu

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Başbakan’ın 1915 yılındaki tehcir olayını değerlendirirken açıklamasında ‘insanlık dışı uygulamalar’ ifadesini kullanmasının bir anlamda bilerek ya da bilmeyerek Ermeni tezini güçlendirmiş olduğunu savundu.

Kamu-Sen Başkanı Koncuk: Başbakan’ın açıklaması, Ermeni tezini güçlendirmiş oldu
24 Nisan 2014 Perşembe 16:28

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Başbakan’ın 1915 yılındaki tehcir olayını değerlendirirken açıklamasında ‘insanlık dışı uygulamalar’ ifadesini kullanmasının bir anlamda bilerek ya da bilmeyerek Ermeni tezini güçlendirmiş olduğunu savundu.

İsmail Koncuk, memurların sorunları ve dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ermeniler ile ilgili olarak ‘insanlık dışı uygulamalar’ ifadesine yönelik TBMM Dikmen kapısı önünde basın açıklaması yaptı.
Türk milleti tarihin hiçbir döneminde soykırımcı olarak yargılanmış bir millet olmadığını belirten Koncuk, ''Tarihimizin her sayfası şerefle şanla dolu bir tarihtir. Böyle bir milletin böyle bir ecdadın torunlarıyız bütün insanlık alemine karşı yüzümüz ak tarihimizde hiçbir kara leke yoktur. Hiçbir insanlık suçu tarihimizde yok. Ama bu ülkenin sayın başbakanı dün bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında Ermenilere taziye dileklerini iletti. 1915 yılındaki tehcir olayını değerlendirirken ‘insanlık dışı uygulamalar’ ifadesini açıklamasında kullanarak bir anlamda sayın başbakan bilerek ya da bilmeyerek ermeni tezini güçlendirmiş oldu. Türkiye Cumhuriyetini temsil eden noktada bir insanın yaptığı tüm açıklamalarda tarihi gerçekleri bilerek tarihimizi bilerek açıklamalar yapması bir devlet adabı sorumluluğudur. Bu açıklama bir takım çevreler tarafından dış basın tarafından Ermeni tezini güçlendiren bir açıklama olarak kabul edildi. Bu açıklamadan diaspora memnun oldu bu açıklamadan Erivan’dakiler memnun oldular. Sayın Başbakana Türk milleti adına soruyorum; Sayın başbakan 1915 olaylarında tehcirde ölen Ermeniler için taziye dileklerinizi ifade ettiniz. Peki Adana’nın Kozan ilçesinde fırınlarda Ermenilerin yaktığı ecdadımız için Erzurum’da Van’da Kars’ta öldürülen memleket evlatları için taziyeyi kim dileyecek?'' şeklinde konuştu.

Tarihi olayları o dönemin şartları içerisinde değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Koncuk, ''Tarihi olayları, tehciri bugünün mantığı ile değerlendirmek tam bir tarih bilgisizliği tam bir cehalettir dolayısıyla Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’nın bu açıklamasını milletimiz adına ecdadımız adına Ermenilerin katlettiği memleket evlatları adına kınadığımı ifade etmek istiyorum.'' ifadelerini kullandı.

''MEMURLARIN İRADESİ HİÇE SAYILDI''

Geçtiğimiz Ağustos ayında sendikalarla yapılan toplu sözleşmeyi ‘facia’ olarak nitelendiren Koncuk, bazı sözde sendikaların, çalışanlarının iktidarla gizlice anlaşıp kamu görevlilerini masada sattığını söyledi. Toplu sözleşme görüşmelerinde memurların iradesinin hiçe sayıldığını söyleyen Koncuk, ''Memurların iradesi 2014 yılı niçin 123 lirayı. 2015 yılı için ise yüzde 3+3’ü kabul etmezdi. Milletin iradesi, emekliyi, memuru, dul ve yetimi ekonomik karanlığa sürükleyecek bu rezalete onay vermezdi. Ama iktidarın iradesi ve sözde sendikaların şahsi çıkarları, milletin iradesini yok saydı.'' diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×