Kamra Inlay ile okuma gözlüklerine veda ettiler

Bir İnci Göz Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Faik Oruçoğlu yakını görme bozukluğu yasayan insanların kitap, gazete veya bilgisayar ekranından yazı okurken zorlanma şikayeti yaşadıklarını söyledi.

Kamra Inlay ile okuma gözlüklerine veda ettiler
26 Şubat 2014 Çarşamba 13:38

Bir İnci Göz Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Faik Oruçoğlu yakını görme bozukluğu yasayan insanların kitap, gazete veya bilgisayar ekranından yazı okurken zorlanma şikayeti yaşadıklarını söyledi. Oruçoğlu, "40 yaş üzeri nüfusun artışı ile beraber, yakın görme sorunlarına sıkça rastlanılmaktadır. Dünya nüfusunun 2 milyara yakınında yakın görme sorunu olduğu düşünülmektedir. Kamra Inlay yaşa bağlı presbiyopi tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiş ve dünyada 50 ülkede 20 binden fazla insana güvenle uygulanmış bir tedavi yöntemidir." dedi.

Lazer tedavisi ile birlikte kullanılan yeni yöntemle başarı şansının yüksek olduğunu söyleyen Oruçoğlu, "Bu tedaviyi uyguladığımız hastada derinlik hissini artıyor ve derinlik hissi arttığı için de uzak, orta ve yakın mesafeleri eşit görebiliyor. Son dönemlerde geliştirilen bu teknik dünyada ve Türkiye'de aynı zamanda kullanılmaya başladı. Bizde hastanemizde hastalarımıza uyguluyoruz." diye konuştu. Operasyonu sadece damla anestezisi ile yaptıklarını aktaran Oruçoğlu, şunları kaydetti:

"IFS (Femtosaniye Lazer) ile korneada kusursuz bir cep oluşturduktan sonra eğer hastada uzak görme problemi de varsa önce lazer tedavisi ile bu problemi giderip, hemen ardından Kamra Inlay daha once oluşturulan cebe yerleştirilerek işlemi sonlandırıyoruz. Hasta operasyon süresince herhangi bir ağrı hissetmez. 10 dakika içerisinde tamamlanan tedavi sonrasında dikiş ya da bandaj kullanılmaz. Kamra bir tuz tanesinden daha hafif (5 mikron kalınlığında) ve göz bebeği renginde olup, gözde belli olmamaktadır. Hasta hemen ertesi gün sosyal yaşantısına dönebilir."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×