Kalıp yarışmasının sponsoru belli oldu

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin (UKUB) bu yıl ikinci kez düzenleyeceği Ulusal Kalıp Yarışması’nın sponsorluğunu Schmolz + Bickenbach firmasının yapacağı bildirildi.

Kalıp yarışmasının sponsoru belli oldu
27 Mart 2014 Perşembe 15:28

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin (UKUB) bu yıl ikinci kez düzenleyeceği Ulusal Kalıp Yarışması’nın sponsorluğunu Schmolz + Bickenbach firmasının yapacağı bildirildi. Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği Başkanı Şamil Özoğul, bu yıl ikincisini düzenledikleri yarışmayla mesleki eğitimin önemine dikkat çekmeyi ve ülke sanayisinin gereksinimi olan teknik ara eleman yetiştirilmesini özendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Yarışmanın kalıpçılık sektörünün önemini vurgulayarak öğrencilerin kalıpçılığa olan ilgisini artıracağına inandıklarını dile getiren Başkan Özoğul, böylece ulusal düzeyde farkındalık yaratacaklarını vurguladı.

HER YIL YAPILACAK
UKUB Başkanı Şamil Özoğul, hedefe ulaşabilmek için yarışmayı düzenli hale getirmek ve katılımı artırmak istediklerinin altını çizdi. Geçen yıl düzenledikleri ilk yarışmada teşvik amaçlı çalışmalara yer verdiklerini belirten Özoğul, "İlk yarışmaya 3 okul, 5 grup katıldı. Dereceye giren okullara bilgisayar laboratuvarı kurduk. Lisanslı CAD-CAM yazılımı hediye ettik. Bilgisayar laboratuvarlarının haricinde, öğrenci ve öğretmenleri teşvik etmek amacıyla, dereceye giren tüm öğrenci ve öğretmenlere de ödüller verildi. İlk yarışmada 100 bin liralık ödül dağıtıldı. Ayrıca yarışmaya katılacak okullara kalıp tasarımında gerekli tüm malzemeleri, yazılım programlarını Birlik üyelerinin destekleriyle okullara verdik." dedi.

Bu yılki yarışmaya 11 okul ve 14 gurubun katılacağını kaydeden Başkan Özoğul yarışmaya olan ilgilinin artarak devam etmesini istediklerini söyledi. Geçen yılki ödüllerin Birlik tarafından karşılandığını söyleyen Özoğul, "Bu yılki yarışmamızın sponsorluğunu 2006 yılından bu yana üyemiz olan Schmolz + Bickenbach firması üstlendi. Malzeme tedarikinde de Birlik üyeleri destek sağlıyorlar. Schmolz + Bickenbach’a ve destek sağlayan tüm Birlik üyelerimize, başta eğitim olmak üzere sektörümüze, birliğimize verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×