KAGİDER: Twitter’ın kapatılması, kabul edilemez bir uygulamadır

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan, "Twitter’ın Türkiye’de kapatılmasının kabul edilemez bir uygulama olduğuna vurgu yaparak, kişisel hak ve özgürlüklerin en değerlisi olan düşünce ve ifade özgürlüğünün kıs.

KAGİDER: Twitter’ın kapatılması, kabul edilemez bir uygulamadır
21 Mart 2014 Cuma 13:13

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan, "Twitter’ın Türkiye’de kapatılmasının kabul edilemez bir uygulama olduğuna vurgu yaparak, kişisel hak ve özgürlüklerin en değerlisi olan düşünce ve ifade özgürlüğünün kısıtlanması anlamına gelen yasağa derhal son verilmesini ve bu tip uygulamaların tekrar yaşanmamasını istedi.

Yasağa ilişkin yazılı açıklama yapan Gülden Türktan, şunları dile getirdi: “Günümüzde iletişim, dünyanın en önemli olgularından biri haline gelmiştir ve ülkelerin ilerlemesi ancak etkin bir iletişim yönetimiyle mümkündür. Dolayısıyla sosyal medyanın önemli bir bileşeni olan Twitter’ın Türkiye’de kapatılması, kabul edilemez bir uygulamadır. Şeffaflık demokrasilerin olmazsa olmaz kuralıdır ve yönetimsel politikaların gelişim gösterebilmesi için bu şeffaflığın korunması şarttır.
KAGİDER olarak, çalışmalarımızın temelini oluşturan kadın haklarının yanı sıra genel olarak tüm insan hak ve özgürlüklerinin kısıtlanmadan yaşanabildiği bir demokrasi en büyük önceliğimizdir. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana hep ileri gitmeyi kendine ilke edinmiş güçlü bir devlettir ve hükümetlerin bu ilke doğrultusunda hep ileri yönde adımlar atması beklenir. Türkiye’de vatandaşların görüşlerini özgürce ve şeffaflıkla paylaşmaları, ülkemizi ileri götürecek tek yoldur. Kişisel hak ve özgürlüklerin en değerlisi olan düşünce ve ifade özgürlüğünün kısıtlanması anlamına gelen bu yasağa derhal son verilmesini ve bu tip uygulamaların tekrar yaşanmamasını diliyoruz.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×