Kadirli’de Dikkat ve Algı Sınavı'na yoğun ilgi

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde FEM Dershanesi tarafından düzenlenen Dikkat ve Algı Sınavı'na (DAS) öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Sınava ilköğretim 2., 3. 4. ve 5. sınıflardan toplam bin 400 kişi katıldı. Kadirli Anafen Dershanesi Müdürü...

Kadirli’de Dikkat ve Algı Sınavı'na yoğun ilgi
04 Mayıs 2014 Pazar 17:23

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde FEM Dershanesi tarafından düzenlenen Dikkat ve Algı Sınavı'na (DAS) öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Sınava ilköğretim 2., 3. 4. ve 5. sınıflardan toplam bin 400 kişi katıldı.

Kadirli Anafen Dershanesi Müdürü Kadir Baykara yaptığı açıklamada, öğrencilerin dersler kadar dikkat ve algılama konusunda da kendilerini geliştirmelerinin önemli olduğunu ifade etti. Baykara, ''Öğrencilerimizin en büyük problemlerinden birisi dikkat eksikliği bu eksiğin giderilmesi için dikkat ve algı kursu başlatacağız. Önümüzdeki yıl ise Anafen Kadirli şubesi olarak kayıt yaptıran bütün öğrencilerimize ücretsiz dikkat ve algı kursunun yanında hızlı okuma kursu da vereceğiz.'' dedi.

Kadirli Anafen Dershanesi öğretmenlerinden Mehmet Çiftçi ise ''Dikkat ve Algı kursunun çocukların hem zihinsel gelişiminde hemde sınav hayatlarında onlara çok büyük rahatlık sağlayacağını düşünüyorum. Dershane olarak bizim böyle bir projeye imza atmamız Anafen öğretmeni olarak beni gururlandı.'' diye konuştu.

CİHAN

Kadirli’de Dikkat ve Algı Sınavı'na yoğun ilgi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×