Kadir Topbaş’tan balkon mitingi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu’nda bir apartmanın balkonunda seçim mitingi yaptı.

Kadir Topbaş’tan balkon mitingi
24 Mart 2014 Pazartesi 18:13

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu’nda bir apartmanın balkonunda seçim mitingi yaptı. Muhalefet partisi CHP’yi eleştiren Topbaş, yönetimi devralmadan önceki İstanbul’un olumsuz durumundan bahsetti.

30 Mart yerel seçimler öncesi AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Topbaş Arabacılar Meydanı’nda miting düzenledi. Topbaş, meydana bakan bir binanın balkonundan konuşma yaptı. Mitingin yapıldığı yerin yakınında oturduğu öğrenilen Okmeydanı’nda DHKP-C terör örgütü tarafından öldürülen Burak Can Karamanoğlu’nun fotoğrafları da partililer tarafından taşındı.
AK Parti hükümetinin yaptığı icraatlardan bahseden ayrıca muhalefet partisi CHP’yi eleştiren Topbaş, “Muhalefet ‘İstanbul’u eski günlerine götüreceğiz.’ diyor. Yani diyor ki, ‘Biz gelirsek bidonları hazırlayın.’ Diyorlar ki ‘Biz yapacağız. Hem paramız hem adamımız var.’ Para olarak bizim kasadaki parayı söylüyorlar. İkincisini bilmem. Bu bir yerel seçim. Ülkelerin istikrarı yerelden başlar.” dedi.

30 mart günü seçimi kazanacaklarına inandıklarını dile getiren Topbaş, “Hakkımızda manüpilasyonu yapanlar ‘Bu da işe yaramadı.’ diyecekler. Onlara iyilik yapmak için söylüyorum. Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşır. İstedikleri kadar manüpilasyonlar yapsınlar. Vatandaş sandıkta kararınını verecek.” ifadelerini kullandı.

Okmeydanı’nda DHKP-C terör örgütü tarafından öldürülen Burakcan Karamanoğlu’nun ölümüne de değinen Topbaş, “Burakcan’ı da şehit ettiler. Ocaklara acı düşmesin. Biz 77 milyon büyük bir aileyiz. Yan yana geldiğimiz zaman Çanakkale destanlarını yazdık. Bunlara fırsat vermeyelim. Vatandaş olarak oyunuz çok önemli.” şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×