Kadınlara Ahşap Boyama Kursu Açıldı

Mersin’in Silifke ilçesinde kadınlar, ‘Dekoratif Ahşap Boyama ve Süsleme Kursu’ ile hem meslek öğreniyor hem de boş zamanlarını değerlendiriyor.

Kadınlara Ahşap Boyama Kursu Açıldı
10 Nisan 2014 Perşembe 13:43

Mersin’in Silifke ilçesinde kadınlar, ‘Dekoratif Ahşap Boyama ve Süsleme Kursu’ ile hem meslek öğreniyor hem de boş zamanlarını değerlendiriyor.

Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD) ve Halk Eğitim Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği kurs, haftanın 4 günü devam edecek ve haziran ayına kadar süreecek. GİKAD binasında düzenlenen kursta Halk Eğitim Merkezince görevlendirilen kurs eğitmenleri görev alıyor. Eğitim sonunda başarılı olan kadınlara kurs bitirme belgesi verilecek. Aldıkları belgeler ile iş yeri açabilecek olan kadınlar, meslek edinmenin yanı sıra, hobi olarak da ahşap boyamanın zevkini yaşadıklarını belirti.

GİKAD Başkanı Yeşim Altun, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kadınların sosyo-ekonomik anlamda toplumda yerini almaların için yapılan çalışmalar kapsamında kursu açtıklarını, şuanda 17 kadının burada eğitim aldığını söyledi.

Ahşap figürlerin üstüne işledikleri birbirinden değerli eserlerin kurs sonunda sergiye çıkartılacağını belirten Altun, “Kursta 17 bayan arkadaşımız yer alıyor. Çok güzel ürünler çıkartıyorlar. İlçenin kültüründe önemli yer tutan, taş köprümüz, kekliğimiz, folklorik eserlerimiz, yoğurdumuz her ne varsa figürlerin üzerine yansıtmaya çalışıyorlar. Amacımız kadınlarımızın sosyal hayatta daha çok söz sahibi olabilmesi, meslek edinmesi ve kendi ayakları üzerinde durabilmesi. Onları topluma kazandırmak, sosyal hayatın içerisinde daha çok yer almalarını sağlamak. Bu amaçla daha değişik kurslarda açıyoruz.” dedi.
 

Silifkeli kadınlara yönelik ahşap boyama kursu açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×