"Kadınlar iş, bilim ve sanat yaşamında daha fazla yer almalı"

Samsun Girişimci Kadınlar Derneği (SAGİKAD) Başkanı Berrin Şenel, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

05 Aralık 2013 Perşembe 17:38

Samsun Girişimci Kadınlar Derneği (SAGİKAD) Başkanı Berrin Şenel, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şenel, mesajında, Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 79'uncu yıl dönümünü kutladı. Şenel, “Toplumun yarısını oluşturan kadınların başta iş yaşamı olmak üzere bilim ve sanatta, ülke yönetiminde istenilen seviyede yer almadığını görmekteyiz. Eğer Türkiye olarak 2023 hedeflerine ulaşmak istiyorsak iş yaşamında daha çok girişimci kadınlarımızın yer almasını sağlamalıyız. Çünkü bilgi çağı olarak adlandırılan günümüzde, toplumun en önemli girdisi ne toprak, ne teknoloji ne de makine üretimidir. Kalkınmak için önemli girdi beyin gücüdür. Maddi ve manevi zenginlik üreterek, insanlarımızın refahını artıracaksak, toplumun hem akıl, hem enerji ve hem de insan gücü açısından yarısını oluşturan kadınların iş yaşamı başta olmak üzere, bilim ve sanat yaşamında, siyasette merkezi ve yerel yönetimlerde aktif olarak rol almaları gerekir.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×