Kaçak teknolojik cihazları satamadan yakalandılar

Gaziantep’te, yurtdışından kaçak yollarla Türkiye’ye sokulan piyasa değeri 200 bin TL’yi bulan tablet bilgisayar, cep telefonu ve fotoğraf makineleri ele geçirildi.

Kaçak teknolojik cihazları satamadan yakalandılar
16 Ocak 2014 Perşembe 13:23

Gaziantep’te, yurtdışından kaçak yollarla Türkiye’ye sokulan piyasa değeri 200 bin TL’yi bulan tablet bilgisayar, cep telefonu ve fotoğraf makineleri ele geçirildi. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, teknolojik cihazları yurtdışından yasal olmayan yollarla getiren, bazılarının kayıt dışı IMEI numarası, bazılarının ise IMEI numarasının klonlama yöntemi ile kopyalayarak satan dört ayrı işyeri tespit etti. Bu işyerlerine eş zamanlı olarak yapılan operasyonda işyerlerinde klonlama işlemi yapılan bilgisayar ve ara kablolara inceleme yapılmak üzere el konuldu. Yapılan aramada da toplam 175 adet cep telefonu, 6 adet tablet bilgisayar ve 14 adet fotoğraf makinesi ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin piyasa değerinin yaklaşık 200 bin TL olduğu belirlendi.

Operasyon sonucu yakalanan E.Y., S.P., A.G., Ö.Ö., K.G. ve M.G. hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’na muhalefetten Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×