Jandarmanın yıldönümünde eğitimli at ve köpekler gösteri yaptı

Nevşehir’de Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü törenlerinde At-Köpek Eğitimi ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi Komutanlığı (JAKEM) bünyesinde eğitilen at ve köpekler gösteri yaptı. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında...

Jandarmanın yıldönümünde eğitimli at ve köpekler gösteri yaptı
14 Haziran 2014 Cumartesi 14:13

Nevşehir’de Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü törenlerinde At-Köpek Eğitimi ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi Komutanlığı (JAKEM) bünyesinde eğitilen at ve köpekler gösteri yaptı. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında sabah saatlerinde havalanan balonlara “Jandarma'nın 175'inci Yılı. Sadece bir gün değil her gün güvenlik” yazılı afişler asılmıştı.

Nevşehir’deki tören, JAKEM'de yapıldı. Törene Nevşehir Vali Vekili Vural Demirtaş, Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan ve Murat Göktürk, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Nuri Güler, JAKEM Komutanı Jandarma Yarbay Halil Altıntaş, daire müdürleri, Jandarma personeli, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, “Jandarma üstün vazife anlayışı ile halkımızın takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler halkımızın en zor anlarında bile Türk ordusunun ayrılmaz bir parçası olan Jandarma’ya desteğini esirgemediğinin bilincindeyiz. Halkımızın gösterdiği fedakârlığın bir gereği olarak Jandarma teşkilatı insanımızın hak ettiği hizmet ortamını sunabilmek ve onlara güven içerisinde yaşayabilecekleri güvenli alanlar oluşturabilmek adına her zamanı kendini yenilemek ve geliştirmek adına bir fırsat bilmektedir” dedi.

Konuşmanın ardından Jandarma Teşkilatı'nın tarihçesi okundu. Programda Jandarma Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Nevşehir Vali Vekili Vural Demirtaş, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan ve Murat Göktürk ve Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından JAKEM bünyesinde eğitilen at ve köpeklerin gösterisi izlendi. Arama ve kurtarma, koruma ve narkotik köpeklerinin gösterisi ve atların engelli atlama, cesaret gösterisi katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

Program, sergi ve kokteyl ile sona erdi.

CİHAN

Jandarmanın yıldönümünde eğitimli at ve köpekler gösteri yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×