Jandarmadan toplumsal travmalara karşı Beyaz Gül projesi

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen "Beyaz Gül" projesi kapsamında, ortaokul ve lise öğrencileriyle öğretmen ve velilere yönelik madde ve teknoloji bağımlılığı, aile içi şiddet, erken yaşta evlilik, çocuk istismarı ve evden kaçma konul.

Jandarmadan toplumsal travmalara karşı Beyaz Gül projesi
15 Ocak 2014 Çarşamba 18:43

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen "Beyaz Gül" projesi kapsamında, ortaokul ve lise öğrencileriyle öğretmen ve velilere yönelik madde ve teknoloji bağımlılığı, aile içi şiddet, erken yaşta evlilik, çocuk istismarı ve evden kaçma konularında konferanslar düzenleniyor. İl genelinde jandarma sorumluluk alanlarında bulunan 27 okulda uzman personel tarafından verilen konferanslara şimdiye kadar 748 öğrenci ve 169 veli katıldı. Ayrıca konferanslar boyunca katılımcılara bin 520 adet bilgilendirici broşür dağıtılırken tanıtım maksadıyla 160 adet afiş kullanıldı.

Balıkesir Valiliği desteğiyle yürütülen proje kapsamında Havran ilçesi ve Büyükdere beldesinde de konferans düzenlendi. Havran Belediye Kültür Merkezi'ndeki konferansı Kaymakam Yasin Öztürk, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda veli dinledi. Psikolog Kadriye Menekşe ve Hemşire Meltem Bostan uçucu, uyarıcı, sigara, alkol gibi maddeler ve teknoloji bağımlılığı konularında bilgi verdi.

Mayıs ayında tamamlanması planlanan projeyle aile içi şiddet olaylarına yadsınamaz şekilde kapı açtığı değerlendirilen erken yaşta evlilik, çocuk istismarı, evden kaçma, madde ve teknoloji bağımlılığı gibi toplumsal travmaların önüne geçerek çocuklar, ebeveyn ve öğretmenleri bu konularda doğru bir şekilde bilinçlendirme amaçlanıyor. CİHAN

Jandarmadan toplumsal travmalara karşı Beyaz Gül projesi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×