Jandarmadan öğrencilere trafik eğitimi

Terme İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanlığı'nca, ilçeye bağlı belde ve köy okullarına öğrenci taşıyan servis minibüslerine denetimler sürerken, timler ayrıca okullarda öğrencileri, trafik güvenliği konusunda seminer vererek uyulması gereken kurallara karş.

Jandarmadan öğrencilere trafik eğitimi
16 Ocak 2014 Perşembe 14:53

Terme İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanlığı'nca, ilçeye bağlı belde ve köy okullarına öğrenci taşıyan servis minibüslerine denetimler sürerken, timler ayrıca okullarda öğrencileri, trafik güvenliği konusunda seminer vererek uyulması gereken kurallara karşı uyarıyor.

Samsun’un Terme ilçesinde jandarma trafik ekiplerinin, servis şoförlerine ve araçlarına yönelik denetimleri aralıksız devam ediyor. Jandarma ekipleri sürücülere önemli uyarılarda bulunarak uymaları gereken kuralları hatırlattı. Servis şoförlerine araç ve öğrenci yanında sigara içmemeleri, araç içinde her koltukta emniyet kemeri bulundurulması ve kullanılması, araçlarda taşıma sınırı üzerinde öğrenci ve yolcu alınmaması, lastiklerin kış lastiği olup olmadığı ve diş derinliklerinin kontrol edilmesi, sürücülerin kıyafetlerinin temiz ve ütülü olup öğrencilere davranışlarıyla örnek olmaları, öğrencilere laubali ve kaba davranışlarda bulunmamaları, öğrencileri durak harici yerlerde indirmemeleri ve öğrencilerin velilerine teslim edildiğinden emin olmaları gibi konularda sürücülere uyarılarda bulundu.

Veli ve öğrencilerden, sürücülerle ilgili en çok, araca öğrenci harici yolcu alınması ve koltuk sayısından daha fazla öğrenci alınması şikâyetleri geldiğini belirten ekipler, bu kurallara uymayan sürücüler hakkında ise 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nca cezai işlem uygulandığı belirtildi.

OKULLARDA ÖĞRENCİLERE 'TRAFİK GÜVENLİĞİ' SEMİNERİ

Terme İlçe Jandarma trafik timlerinin, servis denetimlerinin yanı sıra okullarda öğrencilere 'Trafik Güvenliği' konulu seminerler devam ediyor. En son Kuşçulu Köyü İlkokulu öğrencilerine verilen seminerde, trafik güvenliği, karşıdan karşıya geçiş kuralları, yayaların trafikte hareket tarzları, trafik kuralları ile çocukların yolda bisiklet kullanma kuralları sözlü ve görsel olarak anlatıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×