Jandarmadan kaçan kamyonette 1500 kilo çalıntı kablo yakalandı

Ankara’da İvedik Hurdacılar Sitesi’nde uygulama yapan Jandarma timlerinden kaçan kamyonette yapılan aramada, değişik yerlerden çalıntı bin 500 kilo kablo ele geçirildi.

Jandarmadan kaçan kamyonette 1500 kilo çalıntı kablo yakalandı
22 Mart 2014 Cumartesi 14:18

Ankara’da İvedik Hurdacılar Sitesi’nde uygulama yapan Jandarma timlerinden kaçan kamyonette yapılan aramada, değişik yerlerden çalıntı bin 500 kilo kablo ele geçirildi.

    İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve organize Suçlarla Şube Müdürlüğü Timleri ile Yenimahalle İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ve Trafik Timlerinden 150 personel, İvedik Hurdacılar Sitesi'ne ait altı giriş kapısı önünde kimlik ve trafik kontrolü uygulaması yaptı.

    Motosikletli Jandarma Asayiş ve Trafik Timlerinin katıldığı operasyonda bin 120 adet hurdacı aracı olmak üzere toplam bin 500 araç kontrol edildi, bin 91 şahsın kimlik kontrolü gerçekleştirildi, 89 sürücüye 32 bin 472 TL Trafik Para Cezası kesildi, 58 hurda yüklü araç trafikten men edilerek otoparka çekildi. Uygulamada sürücü belgesiz oldukları tespit edilen 10 şahsa işlem yapıldı, 12 yakalama hacizli araç ile çeşitli suçlardan aranan 13 şahıs yakalandı.

Jandarma’yı görerek yol kontrol ve uygulama noktasından kaçmaya çalışan içinde 4 kişinin bulunduğu şüpheli kamyonet Ankara İl Jandarma Komutanlığı'nın KOM ve Motosikletli Asayiş timlerinin takibi sonucu yakalandı. Yakalanan aracın kasasında yapılan kontrolde, çeşitli GSM şirketlerine ait olduğu ve Ankara şehir merkezinde bulunan baz istasyonlarından farklı tarihlerde çalındıkları tespit edilen bakır kablolarla birlikte, inşaat ve şantiyelerden, Banka ATM’leri, iş yerleri , telefon ve internet şebekeleri ile parklardan çalındıkları belirlenen çeşitli ebatlarda toplam bin 500 kg ağırlığında bakır kablo ele geçirildi. Yetkililer, özellikle haberleşme ve internet kesintisine sebep olan hırsızlıkların son zamanlarda artış gösterdiğini ve büyük maddi kayıplara neden olan bu şahısların Jandarma tarafından yakalanmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Ele geçirilen araç ,suç eşyası kablolar ve (E.D.) 45 (H.K.) 34 (M.E.) 30 ve (D.A.) 25 İsimli (4) şüpheli Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×