İzmirli öğrencilerden üşüyen Van'a destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN anaokullarında eğitim gören öğrenciler, topladıkları eğitim malzemeleri, kıyafet, ayakkabı, oyuncak, genel temizlik ve gıda malzemelerini 2011 yılında Van’da meydana gelen depremden zarar gören Ermişler Köyü’ndeki çocu.

İzmirli öğrencilerden üşüyen Van'a destek
19 Ocak 2014 Pazar 11:08

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN anaokullarında eğitim gören öğrenciler, topladıkları eğitim malzemeleri, kıyafet, ayakkabı, oyuncak, genel temizlik ve gıda malzemelerini 2011 yılında Van’da meydana gelen depremden zarar gören Ermişler Köyü’ndeki çocuklara gönderdi.

Van depreminden zarar gören vatandaşlara bir nebze yardımcı olabilmek amacıyla toplanan yardım malzemelerini Van’a İZELMAN yöneticileri ulaştırdı. Proje ile ilgili bilgi veren İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı, şunları söyledi; “Van’daki depremin ardından yaşanan üzüntülerin azaltılması için, biz de anaokullarımız aracılığıyla böyle bir proje yapmayı planladık. Anaokullarımızdaki çocuklarımız, ailelerimiz ve çalışanlarımız ile birlikte onların evdeki kullanmadıkları veya kullandıkları eşyaları ve gıda malzemelerini ihtiyacı olan çocuklara ve oradaki vatandaşlara gönderme kararı aldık. Bu karar sonucunda da çocuklarımız ve aileleri katkı koyabilecekleri şeyleri okula getirerek öğretmenlerimize teslim etti. Bizler de onları kolilere yerleştirerek Van’ın Ermişler Köyü’ne götürdük. Bu eşyalar ve gıda paketleri inşallah oradaki insanların özellikle çocukların acısını azaltır. Hiçbir beklenti olmadan en güzel duygularını ortaya koyarak yapılan bu yardımlaşmaya katkı koyan minik ellere, ailelerine, çalışanlarımıza ve idareci arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum”.

Hüseyin Kırmızı, İZELMAN’nın sosyal sorumluluk projelerini daha önce de Ağrı, Muş, Balıkesir, Siirt ve Manisa illeri ile İzmir’in Kiraz ilçesinde uyguladıklarını sözlerine ekledi. CİHAN

İzmirli öğrencilerden üşüyen Van'a destek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×