İzmir’deki operasyonda da mahkeme kararları uygulanmamış

İzmir’de TCDD Liman İşletme Müdürlüğü’ne yönelik olarak düzenlenen ve 24 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

İzmir’deki operasyonda da mahkeme kararları uygulanmamış
08 Ocak 2014 Çarşamba 17:28

İzmir’de TCDD Liman İşletme Müdürlüğü’ne yönelik olarak düzenlenen ve 24 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Arama, yakalama ve gözaltına almayla ilişkin mahkeme ve savcılık kararlarının adli kolluğa icra edilmesi amacıyla gönderilmesinden sonraki aşamadaki bazı gelişmeler ve icra edilmeyen mahkeme ve cumhuriyet savcılığı kararlarına ilişkin olarak ilgililer hakkında adli soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Haydar tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, rüşvet, zimmet, ihaleye fesat karıştırma, irtikap, nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında 6 Ocak 2014 tarihinde mahkemeden arama ve şüphelilerin yakalanması kararı alınmış olup Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından toplam 37 şüpheli hakkında gözaltına alma kararı verilmiştir. Şu ana kadar toplam 27 kişi gözaltına alınmış olup 3 kişi, ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır. Bu sabah itibariyle 24 kişi gözaltında bulunmakta olup halen 10 kişi aranmaktadır. Arama, yakalama ve gözaltına almayla ilişkin mahkeme ve savcılık kararlarının adli kolluğa icra edilmesi amacıyla gönderilmesinden sonraki aşamadaki bazı gelişmeler ve icra edilmeyen mahkeme ve cumhuriyet savcılığı kararlarına ilişkin olarak ilgililer hakkında adli soruşturma başlatılmıştır.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×