İzmir'de AK Parti ilçe başkanlığına saldırı

İzmir'in Balçova ilçesinde AK Parti ilçe başkanlığı binasına giren bir kişinin, partililere saldırdığı ve bir kişiyi darbettiği iddia edildi.

İzmir'de AK Parti ilçe başkanlığına saldırı
07 Mart 2015 Cumartesi 22:07

Balçova'da Ata Caddesi'ndeki AK Parti Balçova İlçe Başkanlığı binasına gelen İhsan Ö. (38), iddiaya göre, parti binasında bulunanları tehdit ederek, onlara saldırdı. 

Bina girişindeki C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterini sökmeye çalışan İhsan Ö, kendisine mani olmak dileyen AK Parti Balçova İlçe Başkan Yardımcısı Bahattin Ormancı'yı darbetti. 

Ormancı, sıhhat raporu için partililer nedeni ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülürken, İhsan Ö, gözaltına alındı. 

AK Parti Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen, konuyla ilgili bilgi almak için geldiği Balçova Salih İşgören Polis Merkezi önünde gazetecilere yaptığı izahatda, İhsan Ö'den şikayetçi olacaklarını belirterek, Balçova'da AK Parti'nin çalışmalarından keyifsiz olanların, bu saldırıyı gerçekleştirdiğini ileri sürdü. 

Söz konusu eylemin bir şahıs nedeni ile planlanmış, kolay bir fiil olmadığını dile getiren Özen, "Ülkemizdeki gelişmelerden keyifsiz olanların yönlendirdiği bu şahıs binamıza bir saldırı gerçekleştirdi, ilçe başkan yardımcım yaralandı. Cumhurbaşkanımıza hakaretler etmiş, onun posterini parti binamızdan indirmeye çalışmış ve parti binamızdaki arkadaşlarımızı tehdit etmiş" dedi. 

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. 

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×