İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İzmir’de de törenle kutlandı. Kutlamalar, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’nın Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı.

İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı
23 Nisan 2014 Çarşamba 13:08

23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İzmir’de de törenle kutlandı. Kutlamalar, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’nın Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı. Törene Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından 23 Nisan şiirleri okundu. Öğrenciler Vali Toprak, Başkan Kocaoğlu'na ve Orgeneral Atay'a birer çiçek buketi verdi.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bardakcı, “Bu bayramı bütün dünya çocuklarıyla paylaşmak isteyen UNESCO, 1979 yılını Dünya Çocuk Yılı ilan ederek, altı ülkeyle Türkiye'deki kutlamalara katılmıştır. Günümüzde birçok dünya ülkesi, bu bayramı bizimle birlikte kutlamaktadır. Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde sizler, milletin geleceğisiniz. Sizlere duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak millî bayramımız 23 Nisan’ı, siz çocuklara armağan etmiştir” dedi. Tören, halk oyunları ve 23 Nisan gösterileriyle son buldu. CİHAN

İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×