İzmir Selçuk'ta En Süslü Deve Yarışması düzenlendi

İzmir'de düzenlenen 32. Selçuk-Efes Deve Güreşleri Festivali'nin ilk gününde, Altın Havan En Süslü Deve Yarışması yapıldı.

İzmir Selçuk'ta En Süslü Deve Yarışması düzenlendi
18 Ocak 2014 Cumartesi 17:53

İzmir'de düzenlenen 32. Selçuk-Efes Deve Güreşleri Festivali'nin ilk gününde, Altın Havan En Süslü Deve Yarışması yapıldı. Çanakkale’den İsmail Saman’ın devesi “Samanyolu”, ikinci defa altın havanın sahibi oldu.

Selçuk ilçesi İstasyon Meydanı’ndaki yarışmaya develerini süsleyerek hazırlayan sahipleri, kortej eşliğinde jüri üyelerine tanıttı. Özenle süslenmiş develer, tarihî su kemerlerinin altında jürinin karşısına çıkarıldı. Toplam 18 devenin bulunduğu yarışmada jüri, temizliklerinden giyimlerine kadar bütün özelliklerini değerlendirdi. Jüri üyeleri Burhaniye’den İbrahim Gör, Bodrum’dan Ahmet Sarsılmaz, Ulucak’tan Yılmaz Karakor ve Germencik’ten Ahmet Özkan, geçen yıl birinci olan "Samanyolu" adlı deveyi bu yıl da en süslü deve seçti. Ödül olarak altın havan takıldı.

Selçuk-Efes Turizm Vakfı Başkanı Mahmut Kapıcıbaşı, yaptığı açıklamada desteklerinden dolayı Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür’e ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Kapıcıbaşı, 19 Ocak 2014 Pazar günü saat 10.00'da Pamucak Arena’da 130 devenin katılacağı güreşlere de herkesi çağırdı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×