İzmir fuarında misafirlere Tatvan tarihini anlatan hediyeler veriliyor

İzmir’de düzenlenen 'Bitlis Tanıtım Günleri' fuarı kapsamında kurulan Tatvan Kaymakamlığı standını ziyaret eden misafirlere geniş resim albümü ve tarihi bilgilerle geçmişten günümüze Tatvan’ı anlatan kitaplar hediye ediliyor.

İzmir fuarında misafirlere Tatvan tarihini anlatan hediyeler veriliyor
20 Aralık 2013 Cuma 17:58

İzmir’de düzenlenen 'Bitlis Tanıtım Günleri' fuarı kapsamında kurulan Tatvan Kaymakamlığı standını ziyaret eden misafirlere geniş resim albümü ve tarihi bilgilerle geçmişten günümüze Tatvan’ı anlatan kitaplar hediye ediliyor.

Tatvan Kaymakamlığı tarafından hazırlattırılan ve tarihi dokunun anlatılıp resimlerle süslenen 'Tatvan Tarihi' ve 'Tatvanname' kitabı ile 'Dünden Bugüne Tatvan' isimli fotoğraf albümü, Tatvan standını ziyaret eden misafirlere hediye edilerek, Tatvan’ın tarihi ve görsel güzellikleri anlatıldı.

Tatvan Kaymakamlığı standını ziyaret eden AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın ile İzmir’in Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm ve diğer misafirlere, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan tarafından Tatvan Tarihi ve Tatvanname kitabı ile Dünden Bugüne Tatvan isimli fotoğraf albümünün yanı sıra el işlemeli hediyeler sunuldu.

Editörlüğünü Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden Doç. Dr. Mehmet Demirtaş’ın yaptığı, BEÜ Tatvan Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Oktay Subaşı’nın fotoğraflarıyla süslenen ve grafik tasarımı Suat Işıkgör tarafından yapılan Tatvanname ile Dünden Bugüne Tatvan hakkında bilgi veren Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, şöyle konuştu: “Tatvan çok uzun tarihi geçmişe ve görsel güzelliklere sahiptir. Biz de bu tarihi ve görsel güzellikleri birleştirip kalıcı hale getirmek istedik. Uzun yıllar emek verilerek toparlanan bilgileri ve resimleri birleştirip aylarca çalışma yaparak Tatvan Tarihi ve Tatvanname kitabı ile Dünden Bugüne Tatvan isimli fotoğraf albümünü oluşturduk. Tatvan’ın tarihi hakkındaki tüm bilgilerin yer verildiği kitaplarımızda, geçmişte günümüze kadar çekilmiş olan resimlere yer verdik. Böylelikle Tatvan tarihinin hem bilgilerle hem de resimlerle anlatılabileceği kitap ve albüm oluşturduk. Ankara’da yapılan Bitlis Tanıtım Günleri’ne Tatvan Tarihi kitabımızla katıldık. İstanbul’da ki Bitlis Tanıtım Günleri’ne de gelenek, görenek, örf adet ve kültürümüzü anlatan Tatvanname kitabımızı ilave ettik ve yoğun ilgi gördü. İzmir fuarındaki standımızda ise Tatvan Tarihi ile Tatvanname kitabını, Dünden Bugüne Tatvan isimli fotoğraf albümümüzle eşleştirdik ve gelen misafirlerimize hediye ediyoruz.”

Yıllardır İzmir ve Manisa’da ikamet eden Bitlisliler ise, Tatvan Tarihi ve Tatvanname kitapları ile Dünden Bugüne Tatvan isimli fotoğraf albümüne bakarken duygulandığını ifade ederek, bu güzel eserlerin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etmek istediklerini dile getirdiler. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×