İzmir Büyükşehir ilçelere 6 bin konteyner dağıtıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sınırları içindeki yerleşim alanlarında bulunan ilçe belediyeleri tarafından verilen evsel katı atıkların toplama hizmetinin daha sağlıklı yürütülmesi amacıyla 30 ilçeye toplam 6 bin adet çöp konteyneri dağıtacak.

İzmir Büyükşehir ilçelere 6 bin konteyner dağıtıyor
22 Nisan 2014 Salı 11:08

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sınırları içindeki yerleşim alanlarında bulunan ilçe belediyeleri tarafından verilen evsel katı atıkların toplama hizmetinin daha sağlıklı yürütülmesi amacıyla 30 ilçeye toplam 6 bin adet çöp konteyneri dağıtacak. Her biri 770 litrelik, çelik konstrüksiyon, galvaniz kaplama konteynerlerin 2 bin 100 adedinin dağıtımına başladı. İlk etapta Karabağlar, Buca, Konak, Bayraklı, Çiğli, Menemen, Bergama, Kemalpaşa, Aliağa, Dikili, Foça ve Kınık ilçelerine teslim ediliyor.

Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Katı Atık Şube Müdürlüğü yetkilileri, yaptıkları açıklamada, “İzmir Katı Atık Yönetim Sistemi’nin iyileştirilmesi amacıyla 08.07.2013 tarih ve 301.05.927 sayılı meclis kararı gereği ilçelerimize çöp konteyneri dağıtıyoruz. Geri kalan 3 bin 900 adet konteyneri de ilçelerin ihtiyaçları doğrultusunda haziran ayına kadar teslim etmeyi planlıyoruz.” dedi. CİHAN

İzmir Büyükşehir ilçelere 6 bin konteyner dağıtıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×