İstifa Edecekmisiniz ?

"Ben, bu kararla ilgili bir yorum yapmak istemiyorum şu aşamada"

İstifa Edecekmisiniz ?
05 Aralık 2013 Perşembe 22:59

HAZAR Strateji Enstitüsü tarafından düzenlenen Hazar Forumu'na katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, basın toplantısı düzenledi.

"SİYASİ YÖNDEN BİR SIKINTI YOK"

Kars-Tiflis-Bakü demiryolu projesine ilişkin soruya Yıldırım, "Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesi, Hazar bölgesinin önemli bir projesi olmakla beraber, aslında Doğu ile Batı'yı, tarihi İpke Yolu'nu ihya eden çok önemli bir proje. Bölgesel bir proje gibi gözükmesine rağmen aslında küresel anlamda çok şey ifade ediyor. Projeyle ilgili finansman yönünden herhangi bir sıkıntı yok. Siyasi yönden de bir sıkıntı yok. Azerbaycan-Gürcistan-Türkiye tam bir irade birliği, kararılık var. Ama, planlamalarınız bazen arazide aynı gerçekleşmiyor. Firmaların performansları, verimleri birbirinden farklı oluyor. Projenin zorluğu şu; 3 tane ayrı ülke var, 3 ayrı ülkenin topraklarında çalışma var, bunların birlikte koordinasyonu uyum içinde yapılmasında zaman zaman zorluklar yaşanıyor" diye konuştu.

"SAYILI GÜNLER KALDI"

Yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi için isminin anıldığı hatırlatılarak, İzmir adaylığına nasıl baktığı sorulan Yıldırım, soruya "Nereye bakıyorum" diyerek, cevap verdi. Yıldırım, "Ben İzmir milletveikiliyim, İzmir'e yabancı değilim. Biraz daha sabredelim. Şurada sayılı günler kaldı. Herşey ortaya çıkar. Ondan sonra daha detaylı konuşuruz bu konuyu" diye konuştu.

"İSTİFA EDECEK MİSİNİZ?"

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yerel seçimlerde aday olan bakanlarının istifa etme zorunluluğu olmadığına ilişkin kararı sorulan Yıldırım, "Ben, bu kararla ilgili bir yorum yapmak istemiyorum şu aşamada" dedi. Yıldırım, "İstifa edecek misiniz?" sorusunu ise, "Sorular hep ihtimallere dayalı olarak soruluyor. Onun için cevaplar da doyurucu olmaz. Önce bir, adım adım gidelim. Her şey ortaya çıksın, netleşsin, ondan sonra nasıl hareket edileceğini zaten göreceksiniz" diye yanıtladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×