İstanbullular DİKKAT! Pazartesi günü!..

Dün 17.8 derece sıcaklığın ölçüldüğü İstanbul 1 günde 12 derece birden soğudu.

İstanbullular DİKKAT! Pazartesi günü!..
26 Ocak 2014 Pazar 13:16

Bugün İstanbul'da 5.2 derece ölçülen sıcaklık, kuzey rüzgarının etkili olması nedeniyle bunun da altında hissediliyor.

Meteorolojik tahmin istasyonlarından derlenen tahminlere göre Pazartesi günü İstanbul'un Avrupa yakasındaki ilçelerindeki yağış kar şeklinde gerçekleşecek.. 

ANİ SICAKLIK DÜŞÜŞÜ YAŞANDI

Günler öncesinden tahmin edilen ani sıcaklık düşüşü bugün yaşandı. Soğuk hava Trakya'dan giriş yaptı. Edirne, Kırklareli ve İstanbul'da dün ve bugün ölçülen sıcaklar arasında ciddi fark var. Dün ile bugün arasındaki sıcaklık farkı İstanbul için 12 derecden fazla. Edirne ve Kırlareli'nde ise bunun da üstünde. Bu bölgelerde hakim olan kuzey rüzgarları nedeniyle hissedilen sıcaklık termometrenin ölçtüğü değerlerin de altında. Dün 17.8 derece sıcaklığın ölçüldiğü İstanbul'da bugün öğlen saatlerinde termometre değerine yansıyan sıcaklık 5.2. Yani İstanbullular düne göre 12 derece daha soğuk bir gün yaşıyor. Trakya'daki il ve ilçelerde de durum farklı bu değil. Buralarda yaşanan ani soğuma daha sert oldu. Bu bölgelerde dün ve bugün ölçülen sıcaklık farklılığı şöyle ; 

Edirne (Uzunköprü), Dün : 16.6, Bugün : -0.3 

Kırklareli, Dün: 12.8, Bugün : 2.9

Tekirdağ (Malkara), Dün : 16.4, Bugün : 1.8

KAR BEKLENİYOR

Meteorolojik tahmin istasyonlarından derlenen bilgilere göre Trakya bölgesinde akşam saatlerinden itibaren kar yağışı gözlenecek. Tahminlere göre söz konusu kar yağışının İstanbul'a ulaşma zamanı, haftanın ilk günü. Pazartesi günü sabah saatlerinde İstanbul'un Avrupa yakasındaki ilçelerinde kar yağışının gözleneceği öngörülüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×