İstanbul'da sel uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı yapması üzerine AKOM alarma geçti. Yağışların Anadolu yakasında etkili olması bekleniyor.AKOM'dan yapılan açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan...

İstanbul'da sel uyarısı
06 Haziran 2014 Cuma 11:43

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı yapması üzerine AKOM alarma geçti. Yağışların Anadolu yakasında etkili olması bekleniyor.

AKOM'dan yapılan açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre İstanbul'un Anadolu Yakası şiddetli yağışın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Gök gürültülü sağanak yağmur öncesinde kısa süreli dolu yağışı da beklenirken, yağmurun bir saate kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların dere yataklarına yakın yerleşim yerleri ile kod seviyesinin altında kalan alt geçitler, bodrum-giriş katları gibi kritik noktalarda tedbir alınması gerekmektedir. Metrekareye 40 kilogram yağış düşeceği öngörülüyor." denildi.

Açıklamada, "Tahminler doğrultusunda alarma geçerek bütün birimleri uyarıldı. İtfaiye Anadolu Bölgesinde 28 Grup amirliğinde 179 araç 379 personel, İSKİ 120 Personel 76 araç, Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, 94 personel 55 araç ile olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor. Meteorolojinin tahminlerine göre yağışlar, Şile, Kartal, Maltepe, Kadıköy, Beykoz, Üsküdar, Ümraniye bölgelerinde etkili olacak. Yağışın öğleden sonra Avrupa Yakasına da geçebileceği belirtildi."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×