İstanbul'a şiddetli yağış uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte 1 saate kadar batı ve güneybatı yönlerinden başlamak üzere şiddetli gök gürültülü sağanak yağışın beklendiğini duyurdu.Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiyi duyuran belediye açıklamasında,...

İstanbul'a şiddetli yağış uyarısı
19 Haziran 2014 Perşembe 18:03

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte 1 saate kadar batı ve güneybatı yönlerinden başlamak üzere şiddetli gök gürültülü sağanak yağışın beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiyi duyuran belediye açıklamasında, "Yağışların yerel etkili olması, dolu ile karışık sağanak şeklinde yağacağı tahmin edilmektedir. Kısa süreli ve metrekareye 50 kilogramın üzerinde yağması beklenen yağışlar, su baskınlarına neden olabilecektir. AKOM, yapılan tahminler doğrultusunda alarma geçerek bütün birimleri uyardı. Başta İSKİ, itfaiye, yol bakım birimleri olmak üzere tüm büyükşehir birimleri görevlerinin başında, olası olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor. Trafikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın ve sürücülerin tedbirli olması ve gerekli tedbirleri alması öneriliyor." denildi.

Yağışların özellikle bu gece ve Cuma gününe kadar etkisini devam ettirmesi bekleniyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×