İstanbul ve Konya akademik bütünlük için işbirliği yapıyor

Selçuk Üniversitesi Mevlana Araştırmaları Enstitüsü ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü arasında bilimsel ve akademik alanlarda işbirliğini geliştirmek, öğrenci ve akademik personel değişimini sağlayarak Konya ve İs.

İstanbul ve Konya akademik bütünlük için işbirliği yapıyor
24 Ocak 2014 Cuma 16:38

Selçuk Üniversitesi Mevlana Araştırmaları Enstitüsü ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü arasında bilimsel ve akademik alanlarda işbirliğini geliştirmek, öğrenci ve akademik personel değişimini sağlayarak Konya ve İstanbul arasındaki akademik bütünleşmeyi sağlamak amacıyla protokol imzalandı.

Yenikapı Mevlevihanesi'nde bulunan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü bünyesinde gerçekleştirilen işbirliği protokolünün imza törenine Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSM) Rektörü Prof. Dr. Musa Duman, Başbakan Başdanışmanı, BM Medeniyetler İttifakı Girişimi Türkiye Eşgüdüm Başkanı ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Bekir Karlığa, FSM Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hikmet Özdemir, Mevlana Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Nuri Şimşekler ve Medeniyetler İttifakı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Şentürk katıldı.

PROTOKOL 5 YIL SÜRELİ

İki enstitü arasında imzalanan ve 5 yıl geçerli olacak işbirliği protokolü kapsamında öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri arasında karşılıklı işbirliği ziyaretleri gerçekleştirilecek. İki enstitü arasında öğrenci ve akademik personel değişimi, ortak lisansüstü programların açılması, ilgili alanlarda ortak bilimsel araştırmaların, projelerin ve yayınların yapılması, konferanslar, seminerler, eğitim kursları gibi bilimsel toplantılar düzenlenmesi amaçlanıyor.

İSTANBUL VE KONYA AKADEMİK ANLAMDA BÜTÜNLEŞECEK

Protokol imza töreninde konuşan Selçuk Üniversitesi Rektörü Gökbel, iki enstitü arasındaki işbirliğinin örnek teşkil edeceğini belirterek, her iki kurumun güçlerini birleştirerek yapacağı bilimsel çalışmaların gerek İstanbul ve Konya gerekse ülkemiz adına son derece faydalı olacağını söyledi. Rektör Gökbel, "Bu protokol inanıyorum ki her iki kurum arasındaki akademik ve bilimsel işbirliğini artıracak, iki güzide şehrimizin akademik anlamda bütünleşmesine de vesilece olacaktır." dedi.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Duman ise imzaladıkları işbirliği protokolünün uzun yıllar devam etmesini planladıklarını ve bu sürecin birbirlerine ve bilim dünyasına olumlu katkılar sağlayacağını düşündüğünü söyledi.
CİHAN

İstanbul ve Konya akademik bütünlük için işbirliği yapıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×