İstanbul Valisi ve HDP'den Nevruz açıklamaları

İstanbul'da Nevruzla hem HDP'den hem de Vali Vasip Şahin'den açıklama geldi. Vali Şahin, toplantıların vatandaşın güvenliği için yapılamayacağını, HDP ise 20 Mart'ta Bakırköy'de Nevruz kutlama alanında olacaklarını açıkladı

İstanbul Valisi ve HDP'den Nevruz açıklamaları
18 Mart 2016 Cuma 14:51

Son Haberler Logo

Nevruz kutlamalarının sokak çatışmalarına çevrileceği yönünde söylentiler üzerine alınan güvenlik önlemleri kapsamında İstanbul'da da kutlamalar yasaklandı; ancak HDP 20 Mart'ta alanlarda olacağını duyurdu. HDP'nin yanısıra bugün İstanbul Valisi Vasip Şahin de bir açıklama yaptı. İstanbul Valisi Şahin, Nevruz kutlamalarının yasaklanmasına ilişkin "Gem halkımızın huzur ve güvenliği hem de o tür toplantılara katılacak insanların güvenliği noktasında bugünlerde bu toplantıların yapılmamasının daha uygun olacağını değerlendirdik" ifadelerini kullandı.

İstanbul Valisi Şahin, Nevruz kutlamalarının yasaklanması kararına ilişkin "Nevruz ile ilgili ilimizde gerekli her türlü tedbir, en üst seviyede alınmıştır" ifadelerini kullandı.

"HALKIN GÜVENLİĞİ İÇİN"

Vali Şahin, yaptığı açıklamada "Tarihimizde milletimizin istiklali, vatanımızın muhafazası için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Özellikle de vatanımızın bölünmez bütünlüğü noktasında mücadele eden ve son dönemde şehit olan tüm şehitlerimize ayrıca rahmet diliyorum. Nevruz ile ilgili ilimizde gerekli her türlü tedbir, en üst seviyede alınmıştır. Bu konuda birtakım talepler vardı nevruz kutlamalarına dair. Ancak hem halkımızın huzur ve güvenliği hem de o tür toplantılara katılacak insanların güvenliği noktasında bugünlerde bu toplantıların yapılmamasının daha uygun olacağını değerlendirdiğimiz için mevcut talepleri uygun bulmadık. Dolayısıyla biz bu noktada halkımıza herhangi bir yasa dışı, kanuni olmayan çağrılara itibar etmemelerini, bizim güvenlik kuvvetlerimize bu anlamda görevlerini yapmaları noktasında yardımcı olmalarını bekliyorum" ifadelerini kullandı.

HDP: ALANLARDA OLACAĞIZ

Nevruz kutlamalarıyla ilgili HDP'den de bir açıklama geldi. HDP'den yapılan açıklamada 20 Mart Pazar günü Bakırköy'de miting alanında olunacağı belirtildi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×