İstanbul ile Bandırma arası 35 dakikaya düşecek

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, 44 yıl aradan sonra uçak seferleri yeniden başlıyor. 18 kişilik uçaklar ile yapılacak seferlerle İstanbul ile Bandırma arası 35 dakikaya düşecek. Bandırma Ticaret Odası'nın teşebbüsüyle Bandırma-İstanbul...

İstanbul ile Bandırma arası 35 dakikaya düşecek
09 Haziran 2014 Pazartesi 19:03

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, 44 yıl aradan sonra uçak seferleri yeniden başlıyor. 18 kişilik uçaklar ile yapılacak seferlerle İstanbul ile Bandırma arası 35 dakikaya düşecek.

Bandırma Ticaret Odası'nın teşebbüsüyle Bandırma-İstanbul arasında karşılıklı deniz uçağı seferleri başlatılıyor. BURULAŞ, Seabird Hava Yolları, Bandırma Ticaret Odası ve Bandırma Liman Başkanlığı arasındaki görüşmelerin tamamlanmasının ardından sahile deniz uçağı iskelesi ve bilet gişesi inşa edildi. Bandırma-İstanbul arasında karşılıklı yapılması planlanan seferlerin cuma günü başlaması bekleniyor. Bandırma'da Türk Hava Yolları tarafından 1970'li yıllarda kargo tipi uçaklar ile yapılan seferler, daha sonra DC 10 tipi uçaklar ile sürmüş, ancak aradan geçen zaman zarfında talebin düşmesiyle iptal edilmişti. Seferlerin başlaması dolayısıyla 10 Haziran Salı günü Bandırma Ticaret Odası'nda kokteyl verilecek.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×