İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden 'beyaz bere' açıklaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, gazeteci Hrant Dink'i ölüm yıl dönümünü anmak için düzenlenen gösteriler sırasında trafik polislerin 'beyaz bere' takmasının yazılı ve görsel basında gündeme gelmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden 'beyaz bere' açıklaması
20 Ocak 2014 Pazartesi 23:43

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, gazeteci Hrant Dink'i ölüm yıl dönümünü anmak için düzenlenen gösteriler sırasında trafik polislerin 'beyaz bere' takmasının yazılı ve görsel basında gündeme gelmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Görev gereği takılmak zorunda olan resmi berelerin giyilmesi yönetmelik hükmü gereğidir" denildi.

Açıklamada, 15.08.2007 tarih ve 26614 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği"nin 5'inci maddesinde "Resmi görevlilerin, bina dışında görevin özelliğine göre şapka, kep, bere veya örgü başlık giymesi zorunludur" hükmünün yer aldığı belirtildi. Hüküm gereği, trafik personelinin kışlık kıyafetinin bir parçası olan ve takılması zorunlu olan berelerin renginin beyaz olduğu kaydedilerek, "Bu itibarla, görev gereği takılmak zorunda olan resmi berelerin giyilmesi yönetmelik hükmü gereğidir" ifadelerine yer verdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×