İstanbul'da zabıta dehşeti

İstanbul'ta Haliç sahilinde belediye zabıtalarının seyyar satıyıcı darp etmesi tepki çekti

14 Ekim 2016 Cuma 16:48

Mustafa Güneş / Sonhaberler / Haber Merkezi 

İstanbul'da Haliç sahilinde seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlamaya çalışan bir vatandaş, zabıtaların saldırısına uğradı. Beş çocuğa baktığını ifade eden adam, daha önce çok sayıda seyyar arabasının zabıta tarafından kırıldığını belirterek son arabasını vermek istemediğini belirterek elindeki bıçakla direnmeye çalıştı.

Ancak ellerinde sopalar olduğu görülen sivil giyimli zabıtalar seyyar satıcıya saldırdı. Adamın arabasını da tahrip eden zabıtalar, adamı darp ederek yaraladı. 

Seyyar satıcının içler acısı halini gösteren resimler ve videolar sosyal medya üzerinden yayınlanınca büyük tepki çekti. 

İlk etapta, satıcıya saldıran zabıtaların hangi belediyeye ait olduğu belli değildi, ancak daha sonra zabıtaların İBB'ye bağlı olduğu öğrenildi. Birçok vatandaş İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa'ya şikayette bulunarak tepki gösterdi. 

İBB'DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Ali Kıtmir isimli vatandaşı darp eden zabıtalar hakkında soruşturma başlatıldığı, Kıtmir'in zararlarının telafi edileceği belirtildi. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Enes usta - 2 yıl önce
Bunu yapanlar şerefsiz kansız hain kişilik siz pic kurulari tok açın halinden anlamaz inşAllah Allah belalarini verir en kisa zamanda
Avatar
Ali adnan - 2 yıl önce
O adama bunlari yapan serefsizler cezalandirilmakla kalmamali isimleri desifre edilip hepsiyle tek tek tanisilmali ...
Avatar
mehmet güner BİNGÖL - 2 yıl önce
DOSTUM ADMİN zabıta dehşeti yanlış başlık keşke bu vidyonun tamamını verseler ozaman vatandaş derki bu adama zabıa azbile yapmış der suçlu bizden olunca hemen savunmaya geçiyoruz
Avatar
33 - 2 yıl önce
5393 say.Kanun 15.mad.(m)bendine göre yapılan iş yasak...Seyyar bir elinde sopa,bir elinde bıçak...Hem suçlu hem de güçlü...Vergi yok.Haksız kazanç...İşyeri sahipleri neden vergi veriyor o zaman...Allah için aklımızı kullanarak yorumlayalım...