İstanbul' da okullar tatil mi?

İstanbul Valiliği, yoğun kar ve buzlanma nedeniyle okulları yarın da tatil etti. Birçok üniversitede de eğitime bir gün ara verildi. 17 ilde de okullar tatil edildi.

İstanbul' da okullar tatil mi?
18 Şubat 2015 Çarşamba 21:37

İstanbul Valiliği, yoğun kar ve buzlanma nedeniyle okulları yarın da tatil ettiğini açıkladı.
 
İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle öğrencilerin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime yarın ara verildiğini duyurdu.
 
EĞİTİME BİR GÜN ARA
 
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etmesi ve kuvvetli don olayı beklenmektedir. Valiliğimizce öğrencilerimizin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe günü de 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır" denildi.
 
BURSA, SAKARYA, KOCELİ VE YOZGAT'TA DA EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ
 
Sakarya, Kocaeli ve Yozgat'ta, olumsuz hava koşulları nedeniyle 19 Şubat Perşembe günü okullarda eğitime bir gün ara verilecek.
 
İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN
KOCAELİ VE SAKARYA'DA DA TATİL
 
Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği Kocaeli ve Sakarya'da, olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar için de yarın da tatil kararı alındı. Kocaeli Üniversitesi Röktürlüğü de yarın için tatil kararı aldı.
 
YOZGAT'TA TATİL UZATILDI
 
Yozgat'ta yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle bugün eğitime ara verilen ilk ve orta dereceli okullarda tatil bir gün uzatıldı.Yozgat Valiliği ile İl Mili Eğitim Müdürlüğü'nce yapılan değerlendirme toplantısı sonucu Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde okulların yarın (perşembe) tatil edilmesini kararlaştırıldı.
 
BURSA'DA EĞİTİME BİR GÜN ARA
 
Kar yağışı nedeniyle Bursa'da eğitime bir gün ara verildi. Ayrıca engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacak.
 
Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, "Bu gece beklenen yoğun kar yağışı ve devamındaki buzlanma nedeniyle Bursa ili ve ilçelerinde 19 Şubat 2015 Perşembe günü okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullar ile rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaklardır." denildi.
 
ÜNİVERSİTERDE DE EĞİTİME ARA VERİLDİ
 
Türkiye'de yaşanan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Yeditepe Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Arel Üniveristesi ,Bahçeşehir Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde eğitime 1 gün ara verildi.
 
KAYSERİ'DE İKİ GÜN TATİL
 
Kayseri Valiliği, kar yağışı nedeniyle okulların iki gün tatil olduğunu açıkladı. Şehir merkezinde kar yağışı ile birlikte kar kalınlığı 15 santimetreyi aştı. Yüksek kesimlerde ise kar kalınlığının 30 santimetreye kadar ulaştığı bildirildi. Kayseri'de dün öğleden sonra başlayan kar yağışı devam ediyor. Kar, hayatı olumsuz etkilerken, Valilik okulların bugün öğleden sonra ve 19 Şubat Perşembe günü de tam gün olarak tatil etti.
 
KAYSERİ BAĞLANTILI YOLLAR KAPALI
 
Kayseri bağlantılı Ankara, Niğde, Sivas, Malatya, Kahramanmaraş gibi illerle bağlantılı yollarda ulaşım güçlükle yapılıyor. Kar yağışı ve tipi nedeniyle ara ara kapanan yollar tekrar açıldı. Kayseri-Kahramanmaraş, Kayseri-Malatya karayollarında ulaşım kontrollü bir şekilde sağlanıyor. Kar yağışı ile birlikte il genelinde 100'ü aşkın yerleşim merkezinin kapanan yolları ise açılmaya çalışılıyor.
 
ORDU'DA BAZI İLÇELERDE BİR GÜN TATİL
 
Ordu'da gece boyu etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde ve mahallelerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden sabah saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, il genelinde gece boyu kar yağışının devam etmesi sebebiyle, Aybastı, Çamaş, İkizce, Kabataş, Kumru, Ulubey, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamında eğitime bugün ara verildiği belirtildi. Yapılan açıklamada ayrıca Akkuş, Fatsa, Çaybaşı, Gölköy ve Perşembe ilçe merkezilerinde eğitimin devam ettiği, taşımalı öğrencilere 1 gün izin verildiği, bu ilçelerde yer alan mahalle okullarında ise eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi. Ünye'ye bağlı Pelityatak Ortaokulu, Çatalca İlkokulu ve Yeşilyurt İlkokulu ve Yenikent Mahallesi'nde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün daha ara verildiği açıklandı.
 
BİTLİS'DE TATVAN VE HİZAN'DA BİR GÜN TATİL
 
Bitlis'te yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Tatvan ve Hizan'da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi. Bitlis'te kar kalınlığının kent merkezinde 10, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi.
 
NEVŞEHİR DE İL GENELİNDE BİR GÜN TATİL
 
Nevşehir'de hava sıcaklığı eksi 6 dereceye kadar düşerken il genelinde okullar bir gün tatil edildi.
 
MERSİN'İN GÜLNAR İLÇESİNDE BİR GÜN TATİL
 
Mersin'in Gülnar ilçesinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
 
ANTALYA'DA BİR GÜN TATİL
 
Antalya'nın Akseki İlçesi'nde gece başlayan şiddetli kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Akseki- Seydişehir karayolunda ulaşımda aksamalar meydana geldiği belirtildi.
 
KONYA'NIN 18 İLÇESİNDE BİR GÜN TATİL
 
Konya'nın 18 ilçesinde yoğun kış şartları nedeniyle okullar tatil edildi. Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kış şartları nedeniyle Beyşehir, Derebucak, Bozkır, Karapınar, Emirgazi, Hadim, Taşkent, Ereğli, Yalıhüyük, Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Akören, Ahırlı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar 18 Şubat Çarşamba günü 1 gün, Ilgın ilçesinde 18 Şubat Çarşamba ve 19 Şubat Perşembe günü tatil edildi. Bu ilçelerde kamuda görev yapan hamile ve engelliler ile malul gazilerin bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.
 
NİĞDE'DE BİR GÜN TATİL
 
Niğde'de kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Niğde il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Şubat Çarşamba günü (bugün) ilk, orta ve liselerde okullar 1 gün tatil edildi.s
 
BALIKESİR'İN 3 İLÇESİNDE OKULLAR YARIN DA TATİL
 
Balıkesir'de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 3 ilçede perşembe günü eğitime 1 gün daha ara verilecek. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinde yapılan açıklamada, kötü hava koşulları nedeniyle perşembe günü Dursunbey, Sındırgı ve Kepsut ilçesindeki tüm okulların 19 Şubat Perşembe günü 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı
 
BOLU'DA EĞİTİME KAR TATİLİ
 
BOLU'da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yarın il genelinde okullar tatil edildi. Bolu Valiliği akşam saatlerinde kar yağışının başlaması ve buzlanma nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti.
 
KARAMAN'DA DA OKULLAR TATİL
 
Karaman'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezinde yarın okullar tatil edildi.Karaman'da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, kent merkezinde yaşamı olumsuz etkiliyor.Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, kent merkezindeki okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.
 
SAMSUN'DA EĞİTİME KAR ENGELİ
 
Samsun'da etkili kar yağışı sebebiyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın da ara verilecek.Samsun Valiliğinin açıklamasında, kentte iki gündür etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil edildiği belirtildi.
 
ÇORUM'DA OKULLAR 2 GÜN TATİL EDİLDİ
 
Çorum'da etkili olan kar yağışı nedeniyle, Bayat ve Kargı ilçeleri dışında il genelindeki tüm okullarda yarından itibaren 2 gün eğitime ara verildi. Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamada, Çorum'da kar yağışı sonucunda meydana gelen olumsuz hava şartları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki tüm okulların 19 ve 20 Şubat tarihlerinde tatil edildiği, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personele de iki gün süreyle idari izin verildiği bildirildi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×