İstanbul' da kamyoncu eylemi

İstanbul Anadolu Yakası'ndaki hafriyat alanlarının kapatılmasına tepki gösteren kamyoncular, Şile Otoyolu'nda kontak kapattı. Eylem nedeniyle trafik felç oldu.

İstanbul' da kamyoncu eylemi
23 Aralık 2014 Salı 14:48

300 KAMYON KONTAK KAPATTI
 
Kamyoncular, saat 10.30'da Şile Otoyolu'nda bir araya geldi. Yaklaşık 300 kamyonun bulunduğu yolda sürücüler kontak kapattı. Hafriyat kamyonlarının yol ortasında park etmesi nedeniyle Edirne yönüne doğru Şile Otoyolu'nun büyük bir kısmı trafiğe kapandı.
 
POLİSLER İKNA İÇİN UĞRAŞTI
 
Olay yerine gelen trafik polisleri, kamyoncuları ikna etmek için uğraştı. Kamyoncuların konvoy halinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden karşıya geçme isteğini kabul etmedi. Bu sırada çevik kuvvet polisi de yol kenarında güvenlik önlemi aldı.
 
KAVACIK KÖPRÜSÜ'NE KADAR GİTTİLER
 
Yaklaşık bir saat süren ikna çalışmasının ardından kamyoncuların tek sıra halinde Kavacık Köprüsü'ne kadar gitmesine izin verildi.
 
YOL BOYUNCA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU
 
Polis ve kamyoncular arasında anlaşmanın sağlanmasının ardından sürücüler kamyonlarını çalıştırdı. Şile Otoyolu'ndan TEM Otoyolu'na bağlanan kamyonlar yol boyunca uzun kuyruklar oluşturdu. Kamyoncular, seyir halinde korna çalarak seslerini duyurmaya çalıştı.
 
Eylemin bitmesiyle Edirne yönüne doğru Şile Otoyolu'nda yaşanan trafik yoğunluğu da sona ermiş oldu.
 
 
 
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×