İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Yağış ani olarak gelişti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte hayatı felç eden yağmurun, sabah saat 08.30 sıralarında Terkos Gölü üzerinde yerel ve ani olarak geliştiğini açıkladı.Belediyeden yapılan açıklamada, "Ani olarak gelişen şiddetli yağış; Küçükçekmece,...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Yağış ani olarak gelişti
19 Temmuz 2014 Cumartesi 14:43

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte hayatı felç eden yağmurun, sabah saat 08.30 sıralarında Terkos Gölü üzerinde yerel ve ani olarak geliştiğini açıkladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, "Ani olarak gelişen şiddetli yağış; Küçükçekmece, İkitelli bölgesinde başlayarak Bağcılar, Güngören ve Haliç çevresinde çok etkili oldu. Hızlı hareket eden bulutlar, kısa sürede Anadolu bölgesine geçerek Üsküdar, Ümraniye ilçeleri üzerinde etkili oldu. Yağış yerleşim alanlarında etkili olduğu gibi özellikle Terkos, Sazlıdere, Alibey, Elmalı ve Ömerli su toplama havzalarına ciddi yağış bıraktı. Bölgesel olarak başlayan yağış, 60 dakikada metrekareye 60-70 kilogram yağış bıraktı." denildi.

Açıklamaya göre bölgelere düşen yağış miktarları şöyle:

Sazlıdere 70 kilogram

Küçükçekmece 60 kilogram

İkitelli 57 kilogram

Beşiktaş 46 kilogram

Bağcılar 43 kilogram

Kadıköy 42 kilogram

Eminönü 37 kilogram

Fatih 29 kilogram

Eyüp 22 kilogram

Şile 20 kilogram

Açıklamada ayrıca, "Yağışlar bazı yol ve geçit altlarında su birikintilerine neden oldu. Trafikte aksamalar meydana gelirdi, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Birimlere bir saatte 420 su tahliyesi müracaatı geldi. 55 motopomp, 28 vidanjör, 15 Kuka (kanal açma aracı) ile 200 personel tahliye çalışmalarına katıldı." ifadelerine yer verildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×