İstanbul baharın gelmesi ile rengarenk

Baharın gelmesi ile birlikte yükselen hava sıcaklıkları vatandaşın yüzünü güldürdü.

İstanbul baharın gelmesi ile rengarenk
04 Nisan 2014 Cuma 15:23

Baharın gelmesi ile birlikte yükselen hava sıcaklıkları vatandaşın yüzünü güldürdü. Emirgan Korusu’nda gezintiye çıkan yerli, yabancı turistler ve İstanbullular hem baharın hem de rengarenk lalelerle bezenen korunun tadını çıkarıyor.

Dünyanın en kalabalık metropollerinden İstanbul, hızlı büyümenin sancısını bütün ağırlığıyla yaşarken benzersiz güzelliğini de korumaya devam ediyor. İstanbul'un Sarıyer ilçesinde bulunan ve eşsiz doğal güzelliklerinden biri olan Emirgan Korusu’nda baharın gelmesiyle rengarenk milyonlarca lale göz kamaştırıyor. Günlerin uzaması ve hava sıcaklığının artması vatandaşları da mutlu etti. Emirgan Korusu’nda gezintiye çıkan yerli, yabancı turistler ve İstanbullular hem baharın hem de rengarenk lalelerin tadını çıkarıyor.

Dubai’den İstanbul’a eşi ve çocukları ile gelen vatandaş, “Çok güzel ülke inşallah her tatil de yeniden geleceğiz. Çok beğendik burayı.” dedi.

Üsküdar’da oturan ve ailesiyle birlikte Emirgan Korusu’nda güzel havanın tadını çıkaran vatandaş, “Tam aile ile gelinebilecek bir yer Nisan ayında burası çok güzel. Gelmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Emirgan Korusu’nu çok beğendiğini söyleyen Selma Aslan “Her şeyi çok güzel dizayn etmişler özellikle lalelerden şekiller yapmışlar. Harika olmuş. Buraları herkes görmeli.” diye konuştu.

Sıcak havanın tadını çıkardıklarını aktaran Ayşe Aslan, şunları kaydetti: “Gerçekten çok harika olmuş cennetten bir köşe gibi insanların burayı gelip görmemesi çok büyük bir kayıp diye düşünüyorum.”

İzmir’den İstanbul’a gezmek için gelen vatandaşlar ise, “Harika bir yer kesinlikle vatandaşların buraları gezmesini tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu.

Havaların ısınmasıyla gezmeye başladıklarını belirten vatandaşlar da, Emirgan Korusu’nda bu kadar güzellikle karşılaşacaklarını bilmediklerini ancak çok beğendiklerini söyledi.
CİHAN

İstanbul baharın gelmesi ile rengarenk


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×