İsrail ürünlerine boykot çağrısı

Sakarya Adalet Girişimi (SAGİR), İsrail’in Gazze’ye başlattığı kara harekâtını protesto ederek İsrail’le her türlü ilişkinin kesilmesi ve İsrail ürünlerinin boykot edilmesi çağrısı yaptı. Hükümetten kınama ve itirazların ötesinde...

İsrail ürünlerine boykot çağrısı
19 Temmuz 2014 Cumartesi 14:48

Sakarya Adalet Girişimi (SAGİR), İsrail’in Gazze’ye başlattığı kara harekâtını protesto ederek İsrail’le her türlü ilişkinin kesilmesi ve İsrail ürünlerinin boykot edilmesi çağrısı yaptı. Hükümetten kınama ve itirazların ötesinde acilen somut girişimlerde bulunularak İsrail ile her türlü siyasi, iktisadi ve askeri ilişkilerin kesilmesi ve en sert yaptırımların uygulanması istendi.

    SAGİR üyesi grup, Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önünden toplanarak İsrail işgal güçlerinin Gazze’ye yönelik işgal girişimini ve Filistin halkına yaptığı katliamı protesto etti. SAGİR adına açıklama yapan Behzat Çakmak, İsrail'in ürettiği bahanelerle bütün insanlığı esir alarak, en vahşi biçimde tehdit ve saldırılarını sürdürdüğünü söyledi. İsrail'in on yıllardır devam eden zulüm ve cinayetlerini, küresel işbirlikçilerinden ve mustazaflarını çaresizliklerinden aldığı cesaretle bugün bir kez daha sergilediğini kaydeden Çakmak, "Özellikle Ramazan ayında zulmünü arttırarak Müslümanların izzet ve şerefini test etmek gafletini sergileyen katil İsrail şiddetini lanetliyoruz. Emperyalist Amerika, 600 milyon dolar yardımla İsrail’in zulmünü desteklediğini ilan ediyor, lanetliyoruz." dedi.

    İsrail’e siyasi, stratejik ve ekonomik destek veren batı devletlerini de protesto ettiklerini ifade eden Çakmak, İslam ülkelerinden de Filistin’e yeterli desteği vermediğine dikkati çekti. Çakmak, açıklamasını şöyle sürdürdü; "Müslüman dünyanın akıl almaz suskunluğunu, kör ve sağır kesilişini ise Rabbimize şikayet ediyoruz. Ey İslam ülkelerinin zulme suskun destekçileri, İsrail büyükelçisini sınır dışı eden Venezuella kadar da insanlıktan nasibiniz yok? Ey grup ve tarafgirlik taassubu içinde küçük dünyalarına kapananlar! İsrail ile ticari ilişkilerini kesen Şili kadar da mı insanlık onurundan nasibiniz yok?"

    "HÜKÜMETE KINAMA VE İTİRAZLARIN ÖTESİNDE SOMUT GİRİŞİMLERDE BULUNULMA ÇAĞRISI"

    Açıklamanın devamında ise İsrail’e maddi destek sağlayan firmaların boykot edilmesi ve İsrail elçiliğinin mutlaka kapatılması çağrısı yapılarak; "Dua ve yakarışlarımızın yanı sıra Müslümanlar olarak hiç olmazsa tüketim gücümüzü kontrol ederek siyonizme destek veren firmaların ürünlerini, işletmelerini, AVM’lerini protesto ederek tavrımızı somutlaştırmalıyız. Kamuoyundan beklediğimiz bu hassasiyet ve duyarlılığın yanında, Hükümet’ten kınama ve itirazların ötesinde acilen somut girişimlerde bulunularak İsrail ile her türlü siyasi, iktisadi ve askeri ilişkilerin kesilmesini, gerekli en sert yaptırımların uygulanmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

    'Siyonist elçilik kapatılsın', 'Hamas’a selam, direnişe devam', 'Gazze halkı yalnız değildir' sloganlarının atıldığı eylemin sonunda İsrail bayrağı yakılarak tekbir getirildi. CİHAN

İsrail ürünlerine boykot çağrısı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×