İsrail Büyükelçiliği'den polise teşekkür

Ankara'daki saldırı girişiminden sonra açıklama yapan İsrail Büyükelçiliği, polise teşekkür etti

İsrail Büyükelçiliği'den polise teşekkür
21 Eylül 2016 Çarşamba 14:59

İsrail'in Ankara Büyükelçiliği, Türk yetkililerine olayın kontrolü ve araştırılması konusunda güvendiklerini belirterek, "Büyükelçilik olarak Türk polisine profesyonel performansı dolayısıyla teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Büyükelçilik, öğle saatlerinde Çankaya'daki İsrail Büyükelçiliğinin önünde meydana gelen olayla ilgili yaptığı açıklamada, elçilikte görevli Türk polisinin şüpheliyi bacağından vurarak etkisiz hale getirmesinin ardından Türk güvenlik yetkililerinin olay yerine gelerek kontrolü sağladığını vurguladı.
Olayda ölen ya da yaralananın olmadığına işaret edilen açıklamada, elçilik görevlilerinin de güvende olduğu bildirildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Büyükelçiliğimiz, Türk yetkililerine olayın kontrolü ve araştırılması konusunda güvenmektedir. Büyükelçilik olarak Türk polisine profesyonel performansı dolayısıyla teşekkür ediyoruz."
Öğle saatlerinde Çankaya'daki İsrail'in Ankara Büyükelçiliğinin önüne gelen 38 yaşındaki Osman Nuri Ç., gazete kağıdına sarılı bıçağı çıkararak slogan atmaya başlamıştı. Elçilikte görevli polisin "Dur ve bıçağını at" uyarısına aldırmayan şüpheli, bacağından vurularak etkisiz hale getirilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×