İspanyollar Ülkelerinde Avcılık Yasak Olunca Türkiye'de Avlanıyor

İspanyol avcılar kendi ülkelerinde yasak olan ancak Türkiye'de serbest bırakılan avladıkları geyiklerle dergilere pozlar verdiler.

İspanyollar Ülkelerinde Avcılık Yasak Olunca Türkiye'de Avlanıyor
25 Şubat 2015 Çarşamba 16:18

Türkiye'deki yaban geyikleri İspanyol avcıların yeni gözdesi oldu. İspanyol avcılar kendi ülkelerinde yasak bulunan fakat Türkiye'de hür bırakılan avladıkları geyiklerle dergilere pozlar verdiler.

TÜRKİYE'DE AVLADIKLARI GEYİKLERİ ÖVE ÖVE ANLATTILAR

İspanya'da hükümet tükenme noktasına gelen ve tabii miras şekilde kabul ettiği yaban geyiklerin korunması anlamında karar alınca Türkiye İspanyol avcıların yeni cenneti olmaya başladı. Türk topraklarında avladıkları geyikleri öve öve ifade eden İspanyollar Türkiye'nin tam bir avcılık ülkesi olduğuna işaret ettiler.

BU SEYAHATİ HERKESE TAVSİYE ETTİ

Türkiye'ye av turizmi altında gezi yaptığını ve bilhassa Antalya dağlarında geyik avlanmasına çıktıklarını hatırlatan bir İspanyol 'Cazawonke' dergisine yazdığı anılarında Türk meslektaşlarından gördüğü kolaylıkları anlattı ve bu seyahati herkese tavsiye etti.

2 MİLYON 528 BİN LİRA GELİR ELDE EDİLDİ

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü sebebi ile yürütülen av turizmi kapsamında düzenlenen av organizasyonları çerçevesinde, 2013-2014 av yılında Türkiye'nin 2 milyon 528 bin lira gelir elde ettiği açıklanmıştı.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×