İsmail Güneş'in eşi: Helikopter kazası biran önce aydınlatılmalı

5 yıl önce helikopterin düşmesi sonucu Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybeden İHA muhabiri İsmail Güneş’in eşi Yasemin Güneş, 5 yıl önce bugün helikopterin düştüğünü ancak ne helikopterin ne de İsmail'in faillerinin bulunamadığına işaret ederek.

İsmail Güneş'in eşi: Helikopter kazası biran önce aydınlatılmalı
25 Mart 2014 Salı 16:38

5 yıl önce helikopterin düşmesi sonucu Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybeden İHA muhabiri İsmail Güneş’in eşi Yasemin Güneş, 5 yıl önce bugün helikopterin düştüğünü ancak ne helikopterin ne de İsmail'in faillerinin bulunamadığına işaret ederek, “Türkiye bizimle beraber üzüldü ve ağladı. Umarım bu olay bir an önce çözülür. Bütün aileler olarak bizim tek isteğimiz bu. İnşallah aydınlanır, bizler de rahat ederiz.” dedi.

Yasemin Güneş, eşinin gazeteci arkadaşlarıyla birlikte Yukarı Tekke’de bulunan şehitlikte kazada hayatını kaybeden Erhan Üstündağ, Murat Çetinkaya, Yüksel Yancı ile yan yana yatan İsmail Güneş’in kabri başında dua etti.

“Bugün 5. yıldönümü. Helikopterin düştüğü ancak helikopterin ve İsmail’in bulunmadığı birgün” diyen Yasemin Güneş, “Türkiye bizimle beraber üzüldü ve ağladı. Umarım bu olay, bir an önce çözülür. Bütün aileler olarak, bizim tek isteğimiz bu. İnşallah aydınlanır, bizler de rahat ederiz. İnşallah Türkiye’de böyle bir olay yaşanmaz ve kimsenin de, bu kadar canı yanmaz.” şeklinde konuştu.

Özel Yetkili Mahkemeler'in kapatılmasıyla birlikte görülen davanın Kahramanmaraş'a sevk edildiğini belirten Güneş, “Bundan sonra dava orada sürecek hayırlısı, Henüz bizde bilmiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Son günlerde kazanın aydınlatılmasıyla ilgili bir ses kaydı veya görüntü çıkacağı ile ilgili olarak Yasemin Güneş, “Bunu bizde sizler gibi merak ediyoruz. Böyle bir şey var mı, yok mu bizde bilmiyoruz açıkçası. Onunla ilgili herhangi bir bilgimiz yok. Bizde sizin gibi bekleyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Meslektaşlarının 5 yıldır İsmail Güneş’i unutmadığını ve kendisini yalnız bırakmadığının altını çizen Güneş, eminim İsmail de bundan çok memnundur. Bütün basın mensuplarına beni yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. Daha sonra Ulu Cami yanında bulunan Deniz Yıldızları Derneği’nde Helikopter kazasında hayatını kaybedenler için mevlit okutulurken İsmail Güneş’in eşi Yasemin Güneş tarafından yemek verildi.
CİHAN

İsmail Güneş'in eşi: Helikopter kazası biran önce aydınlatılmalı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×