İsmail Coşar, Bafralılar ile bir araya geldi

Samsun Bafra Müftülüğü Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Bafra Yeni Kent Meydanı'nda Kur’an ziyafeti ve tasavvuf musikisi programı düzenledi. Programa Ankara Kocatepe Camii Baş İmam Hatibi İsmail Coşar, Emekli İmam Hatip Gazelhan Bilal...

İsmail Coşar, Bafralılar ile bir araya geldi
15 Temmuz 2014 Salı 13:03

Samsun Bafra Müftülüğü Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Bafra Yeni Kent Meydanı'nda Kur’an ziyafeti ve tasavvuf musikisi programı düzenledi. Programa Ankara Kocatepe Camii Baş İmam Hatibi İsmail Coşar, Emekli İmam Hatip Gazelhan Bilal Demiryürek ve Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk katıldı.

    Programın açılış Kur’an-ı Kerimini Ankara Kocatepe Camii Baş İmam Hatibi İsmail Coşar okudu. Emekli İmam Hatip Gazelhan Bilal Demiryürek ise kaside seslendirdi. Kendilerine, Ankara’dan gelen Devlet Korosu Kanun Sanatçısı Tanju Durak enstrümanıyla eşlik etti.

    İftardan sonra Kent Meydan'ında kurulan platform üzerinde devam eden programa halkın ilgisi yoğundu. İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk’ün sohbetiyle başlayan program Kur’an-ı Kerim ve kasidelerle devam etti. Yatsı ezanını çifte ezan şeklinde İsmail Coşar ve Bilal Demiryürek okudu. Teravih namazının imamlığını İsmail Coşar, müezzinliğini ise Bilal Demiryürek yaptı. Teravih namazından sonra da program devam etti. İsmail Coşar ve Bilal Demiryürek birlikte ilahi ve kasideler seslendirdi. Bafra Müftüsü Burhan Keleş’in yaptığı teşekkür konuşması ve dua ile program sona erdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×