İslam da aile hukukunun temeli anlatıldı

Samsun'un Bafra İlçesinde Yavuz Selim Vakfı Eğitim Komisyonu tarafından organize edilen ve vakıf toplantı salonunda yapılan haftalık sohbette 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlilerinden Yardımcı Doçent Doktor Osman Şahin 'İslam da ai.

İslam da aile hukukunun temeli anlatıldı
11 Ocak 2014 Cumartesi 14:33

Samsun'un Bafra İlçesinde Yavuz Selim Vakfı Eğitim Komisyonu tarafından organize edilen ve vakıf toplantı salonunda yapılan haftalık sohbette 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlilerinden Yardımcı Doçent Doktor Osman Şahin 'İslam da aile hukukunun temeli' konulu seminer verdi.

Şahin, İslam da ailenin nasıl oluşması ve yürümesi gerektiği merkezli konuşmasında şunları söyledi: “Aile sevgiden oluşur. Bu dünyadan ahirete götüreceğimiz en önemli şeylerden biri de nikahtır. İnsan evli olsun, bekar olsun öncelikle fıtratını çok analiz etmesi gerekir. Eğer insan kendi fıtratını Allah’ın ona yüklediği duygu, düşünce ve güdüleri bilmese sağlıklı sonuçlar alamaz. Aile, İslam da şu maddeler için önemlidir; Neslin devamlılığı, toplumun devamlılığı, fıtri ihtiyacı giderebilmek, huzurlu bir birey olabilmek, ruh sağlığı, Ahlaklı birey olmak için aile çok önemlidir.
Üç sevgiyi insanlar kalplerinde yaşamaları gerekir bunlar; Allah sevgisi, anne sevgisi, eş sevgisi. Bu üç sevgi bir bireyde yerleşirse, o birey suç işleme eğilimine girmez. Son olarak ben de diyorum ki ailemiz dindar olsun, ailemiz ömürlük olsun, ailemiz cennetlik olsun.”

Seminere çok sayıda vakfı üyesi katıldı. CİHAN

İslam da aile hukukunun temeli anlatıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×