İşkur’dan Mesleki Yönelim Bataryası hizmeti

Batman Çalışma ve İş Kurumu Mesleki Yönelim Bataryası hizmeti vermeye başladı. Batman Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) meslek seçme aşamasındaki gençlere yönelik, yetenek, kişilik ve mesleki eğiliminin tespitine yönelik olarak, iş ve meslek danışmanlarınca k.

İşkur’dan Mesleki Yönelim Bataryası hizmeti
21 Nisan 2014 Pazartesi 16:28

Batman Çalışma ve İş Kurumu Mesleki Yönelim Bataryası hizmeti vermeye başladı.

Batman Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) meslek seçme aşamasındaki gençlere yönelik, yetenek, kişilik ve mesleki eğiliminin tespitine yönelik olarak, iş ve meslek danışmanlarınca kullanılmak üzere Mesleki Yönelim Bataryası (MYB) hizmeti vermeye başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Batman İşkur İl Müdür Vekili Mahmut Polat; Söz konusu bataryanın iş arama sürecinde olan kişilerin başarılı olabilecekleri ve doyum sağlayacakları iş ve mesleklere yönlendirilmesi amacı ile yetenek, kişilik ve mesleki eğilimin tespitine yönelik olarak kullanılacak bir ölçme aracı olduğunu ifade etti.

Bu hizmetin ortaöğretim okullarındaki gençler ile kuruma kayıtlı tüm iş arayanlara yönelik olduğunu belirten Polat, hem ülkemizde hem de Batman’da iş hayatındaki en büyük problemlerden birisinin mesleksizlik olduğunu söyledi.

Mesleki Yönelim Bataryası uygulaması ile kişilerin ilgilerini, yönelimlerini, becerilerini fark ederek geliştirmelerini desteklemek ve böylece mesleki alternatiflerini görerek tercihlerini netleştirmelerine yardımcı olmayı amaçladıklarını belirten Polat yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Bu araç, bireylerin farklı meslekleri ve kendi kişisel özelliklerini tanımaları ve kendileri için en uygun mesleği bulabilmelerini hedeflemektedir. Kişiler, kurumumuza gelerek bu ölçme aracını uygulayabilir ve sonuçlarını kurumumuz iş ve meslek danışmanlarıyla değerlendirebilirler. Mesleki yönelim bataryasından elde edilen sonuçlara göre, adayın uygun meslek kurslarına ya da açık pozisyonlara yönlendirilmesi mümkün olabilecektir.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×