İskilip'te 'Herkes O'nu Okuyor' yarışması tanıtıldı

Çorum Eğitim Sevenler Derneği (ÇESDER), Peygamber Yolu Derneği'nin Türkiye genelinde düzenlediği ''Herkes O'nu Okuyor'' yarışmasını İskilip ilçesinde de başlattı.

İskilip'te 'Herkes O'nu Okuyor' yarışması tanıtıldı
18 Ocak 2014 Cumartesi 14:28

Çorum Eğitim Sevenler Derneği (ÇESDER), Peygamber Yolu Derneği'nin Türkiye genelinde düzenlediği ''Herkes O'nu Okuyor'' yarışmasını İskilip ilçesinde de başlattı. Dernek binasında düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan ÇESDER Başkanı Yusuf Ahirzaman, Hz. Muhammed (SAV)'in insanlık semasına bir güneş gibi doğarak bütün karanlıkları aydınlattığını belirterek, ''O'nun getirdiği mesaj, bir huzur kaynağıdır. İnsanlığa yeniden huzuru götürmenin yegâne çaresidir.'' dedi.

Yarışmanın çok anlamlı bir zamanda olduğuna işaret eden Ahirzaman, ''Efendimiz, bize 23 yıllık peygamberlik ve 63 yıllık ömrü boyunca hem dünyayı imara hem de ahireti kazanmaya yönelik ufuklar göstermiştir. Bunları okumadığımız için tahlil edemiyoruz. Projenin, dünya çapında bir çalışma olacağına inanıyorum. Hepimiz O'nu bir kere daha, biraz daha farklı okuyacağız. Ailece okunacak, sınıflarda okunacak, belki statlarda okunacak.'' şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×