IŞİD'çinin avukatını artık polis koruyacak

Davadan çekilen IŞİD üyesinin avukatı tehdit edildi, polis korumaya aldı.

IŞİD'çinin avukatını artık polis koruyacak
06 Mart 2015 Cuma 16:38

Irak Şam İslam Devleti Terör Örgütü üyesi Çendrim Ramadani'yi savunması için Niğde Barosu sebebi ile tayin edilen lakin dünkü duruşmada davadan çekilerek 'Bunlar hayvan da değil insan da değil' diyen Avukat Nail Gündüz, kimliği belirsiz bir bireyin kendisini arayarak tehdit ettiğini söyledi.

Polise başvuran Gündüz'e polis koruması verildi. Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 20 Mart 2014'te yol kontrolü esnasında Jandarma Astsubay Üstçavuş Adil Kozanoğlu ile polis memuru Adem Çoban'ı şehit edip 7 asker ve yolcu otobüsündeki 1 kişiyi de yaraladıktan sonra gasp ettikleri kamyonun şoförü Turan Yaşar'ı da öldürerek kaçan tutuklu IŞİD terör örgütü üyesi Benjamin Xu, Çendrim Ramadani ile Muhammed Zakiri'nin de aralarında olduğu 4'ü tutuklu 11 sanık yargılandığı davanın ikinci duruşması dün Niğde Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı.

Duruşmada, avukatları olmaması nedeniyle hukuk gereği baro sebebi ile IŞİD'cileri savunmaları için tayin edilen avukatlar Hürriyet Toker, Nail Gündüz ve Murat Turan, davadan çekildiklerini belirterek salonu terk etti. Dava sonrası bir izahat oluşturan avukatlardan Nail Gündüz, "Hayvanlar dahi savunulur. Bunlar hayvan da değil insan da değil. Bu sebepten davadan çekildim" dedi.

TEHDİT EDİLDİM

Basın toplantısı düzenleyen Nail Gündüz, davanın arkasından saat 16.00 dolaylarında ismini izahatyan bir bireyin kendisini cep telefonuyla arayarak tehdit ettiğini söyledi. Gündüz, kimliği belirsiz bireyin telefonu kapatmasının derhal arkasından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne giderek kendini arayan cep telefonu numarasını verip şikayetçi olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Beni arayan şahıs 'Sen nasıl bir avukatsın, sen sebep savunmadın da davadan çekildin. Hayvanlar dahi savunulur. Bunlar hayvan da değil insan da değil halinde bir izahat yapma yetkisini kimden alıyorsun' deyip beni telefonla tehdit etti. Ben de telefon konuşmasından sonra Niğde Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gidip şikâyette bulundum ve emniyet sebebi ile bana koruma tahsis ettiler. Ayrıca can güvenliğimi sağlamak için eğitimli kurt köpeğimi alıp üyesi bulunduğum bir siyasal partinin binasına getirdim. Can güvenliğimi eğitimli köpeğimle sağlamaya çalışıyorum. Belki de bu akşam üyesi bulunduğum parti binamızda yatacağım." Öte yandan Niğde Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de Avukat Nail Gündüz'ün müracaatının arkasından tehdit eden bireyin kimliğini saptamak için emek başlatıldığını ve Gündüz'e de koruma tahsis edildiğini bildirdi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×