IŞİD Türk Konsolosluğu'nu işgal etti, 42 kişiyi rehin aldı

IŞİD Musul'daki Türk Konsolosluğu'na girdiği 2'si çocuk 3'ü kadın 42 kişiyi rehin aldığı ifade ediliyor...

IŞİD Türk Konsolosluğu'nu işgal etti, 42 kişiyi rehin aldı
11 Haziran 2014 Çarşamba 16:43

Dün Musul'un tamamını ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD ), bugün de kentteki Türk toprağına saldırdı ve, Türk diplomatları rehin aldı. IŞİD yaptığı açıklamada, "Türk diplomatlar elimizde bilinmeyen bir yere götürüyoruz." dedi. 
 
MALİKİ: OPERASYON YAPACAĞIZ
Irak Başbakanı Nuri Maliki yaptığı açıklama "Teröristlere karşı silahlı kuvvetleri hazırlıyoruz. Onlara bu bölgede kalma izini vermeyeceğiz. Irak ordusu ve güvenlik güçleri bu terör gruplarından çok daha güçlüdür." dedi.
Musul Valisi Nuceyfi: Türkiye'den yardım bekliyoruz
 
Musul Valisi Esil Nuceyfi, BloombergHT televizyonuna yaptığı açıklamada sadece Türk Konsolosluğu'na saldırıldığını belirtirken "Türkiye'den yardım istedik, ancak askeri yardım değil." açıklamasında bulundu.
 
DAVUTOĞLU ZİYARETİNİ YARIDA KESTİ
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu New York ziyaretini yarıda kesti, Türkiye'ye dönüyor.
 
ERDOĞAN BÜROKRATLARLA BİR ARAYA GELDİ
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Musul'daki gelişmelerle ilgili olarak bazı bakan ve üst düzey bürokratlarla bir araya geldi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakanlık Resmi Konutu'nda Musul'daki gelişmelere ilişkin bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Başbakan Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıya Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Erdal Öztürk katıldı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×