IŞİD Kürt Anneye Oğlunun Cesedini Yedirdi

IŞİD, esir oğlunu kurtarmak için Musul'daki karargâhına gelen anneye oğlunun cesedini yedirdi.

IŞİD Kürt Anneye Oğlunun Cesedini Yedirdi
02 Mart 2015 Pazartesi 17:19

IŞİD'in, tutsak evladını kurtarmak için katı terör örgütünün 2014 Temmuz'unda ele geçirdiği Musul'daki karargâhına giden bir anneye oğlunun cesedini yedirdiği iddia edildi.

AKILALMAZ İDDİA

Geçen sene Irak'a gidip altı ay boyunca peşmerge saflarında IŞİD'e karşı savaşan Kürt asıllı İngiliz Yasir Abdulla, Sun gazetesine akılalmaz bir iddiada bulundu.

ŞOKE EDEN CEVAP: BİRAZ ÖNCE OĞLUNU YEDİN

Irak'taki köyünün yakınlarda yaşayan bir Kürt kadının başına gelenler yüzünden IŞİD'den nefret ettiğini izah eden Abdullah şunları anlattı:

'Kadının oğlu IŞİD militanları sebebi ile tutsak alınıp örgütün Musul'daki karargâhına götürülmüş. Oğlunu kurtarmaya kararlı bulunan anne de kalkıp oraya gitmiş. Karargâhtaki IŞİD militanları kadını fazla aşırı iyi karşılamış ve uzun bir yoldan geldiği için oturmasını söyleyip su ve yemek ikram etmiş. Ancak militanlar, ikram edilen yemeği bitirdikten sonra oğlunu ne süre görebileceğini soran kadına 'Biraz evvela oğlunu yedin' diye yanıt vermiş.'

DÖNÜP BAŞLADIĞIM İŞİ BİTİRECEĞİM

36 yaşındaki Abdulla, bu annenin başına gelenleri duyduktan sonra İngiltere'nin Yorkshire kentindeki evinden ayrılıp IŞİD'e karşı savaşmaya gitme kararı aldığını ifade etti ve 'Mutlaka arka dönüp başladığım işi bitireceğim' dedi.

'ONLARDAN KORKMUYORUM'

2000 yılında Irak'tan İngiltere'ye göç ettiğini ve burada karısı ve dört çocuğu ile ortak fazla aşırı mesut bir yaşamı olduğunu izah eden Abdulla, IŞİD'e karşı savaşırken ölmekten korkmadığnı ve peşmergelerin bu barbar militanları yenebileceğine emin olduğunu da sözlerine ekledi. (Kaynak: Hürriyet)

ERDOĞAN: İMRALI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×