IŞİD'in üstlendiği ölüm 'kaza' çıktı

IŞİD'in 'biz öldürdük' dediği İncirlik'teki ABD askerinin kazayla binanın çatısından düştüğü ortaya çıktı

IŞİD'in üstlendiği ölüm 'kaza' çıktı
18 Haziran 2016 Cumartesi 14:14

Adana'da bir apartmanın önünde cesedi parçalanmış halde bulunan ABD askerinin, IŞİD tarafından öldürülmediği, kaza sonucu çatıdan düştüğü ortaya çıktı. IŞİD, ölüm haberinden sonra yaptığı açıklamada ölümü üstlenmişti.

Adana'da evinin bahçesinde ölü bulunan İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda görevli ABD'li itfaiye şefini IŞİD'ın öldürdüğü iddiaları boş çıktı. Güvenlik kamerası kayıtları, itfaiye şefinin kablo ile damdan evine inmeye çalışırken kablonun kopması sonucu öldüğünü kanıtladı.

12 Haziran 2016 tarihinde sabah saatlerinde Çukurova ilçesi Toros Mahallesi'nde bir apartmanın bahçesinde hareketsiz halde yatan bir kişinin olduğunu gören vatandaşlar, 155 Polis İmdat hattını arayarak ihbarda bulunmuştu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, şahsın hayatını kaybettiğini belirlemişti.

Polis, kısa süren araştırmada şahsın İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda itfaiye şefi ABD'li Thaddeus Mithcheel Borowicz (61) olduğunu tespit etti. Polis, itfaiye şefinin esrarengiz ölümünü çözmek için çalışma başlattı. Olay yerindeki kopmuş kablo ve diğer deliller toplanarak emniyete götürüldü. ABD'li şefin elinden de örnekler alındı. Şahsın apartmanın giriş kapısında bulanan çantası da alınarak inceleme yapıldı.

IŞİD ÜSTLENMİŞTİ

Olayla ilgili çalışmalar devam ederken IŞİD'e yakınlığıyla bilinen Amaq haber ajansı, Borowicz'in örgütün bünyesindeki "gizli bir birim" tarafından infaz edildiğini öne sürdü. Polisin yaptığı araştırma ve incelemeye göre ise Borowicz'in sabah işe gitmek için çantasını alıp evden çıktığını ancak otomobiline binmek isterken aracın anahtarını evde unuttuğunu fark ettiğini, eve çıktığında evin anahtarını da kapının üzerinde unuttuğu için eve giremediğini, bu nedenle eve girmenin yollarını aradığı tespit edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×