İşçilerden yarı çıplak eylem

Bursa'da Türk-İş'e bağlı Yol-İş Sendikası üyeleri taşeron yasasına karşı soğuk hava ve yağışa rağmen yarı çıplak eylem yaptı

İşçilerden yarı çıplak eylem
24 Ocak 2014 Cuma 09:37

Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Muharrem Yıldız, "'Taşeron Yasasını düzeltip yeni düzenleme yapacağım' diyen Maliye Bakanı al o düzenlemeyi başına çal. Biz hiçbir düzenlemeyi kabul etmiyoruz. Köle düzenini, taşeron yasasını tümden red ediyoruz" dedi.

Bursa, Çanakkale ve Balıkesir'den gelen Türk-İş'e bağlı Yol-İş Sendikası üyesi yaklaşık 300 taşeron karayolları işçisi 'Taşeron Yasasına' karşı bu akşam Bursa'da ilginç bir eylem yaptı. Fomara Meydanı'ndan Kent Meydanı'na kadar kıyafetlerinin üstlerini çıkartarak yürüyen işçiler, soğuk ve yağışlı havaya rağmen, taşıdıkları dövizlerle karşılıklı oynayarak tepkilerini dile getirdiler. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e hitaben 'Yeter' anlamına gelen İngilizce 'Enough' yazılı dövizini havaya kaldıran işçiler adına taktığı siyah renkli kar maskesiyle konuşanYol İş Sendikası Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Muharrem Yıldız, Yargıtay tarafından onaylanan 9 bin kişinin kadrosunun iki yıldır çeşitli bahanelerle verilmediğini açıkladı. Yıldız, "Çalışma Bakanı Faruk Çelik, emeğimizi sömürüyor. Kadroları gasp eden Maliye Bakanı'na sesleniyorum. Yargıtay tarafından verilen kadrolarımızı vermemek için elinden geleni yapıyorsun. Her gün etrafımızda dönerek bize teklif getirmekten vazgeçin. Bu insanların kadrolarını alana kadar mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

"SANDIKTA SİZİ CAYIR CAYIR YAKARIZ"

Başbakana seslenen Yıldız, "Türk- İş tüm eylemlerini demokratik meşru zeminlerde yaptı. Bu bizim asla uysal bir koyun olduğumuz anlamına gelmesin. Biz kimsenin huzurunu kaçırmadan Yargıtay tarafından onanan kadroları verin. Verilmezse biz gayri meşru, demokratik eylemleri de yapmayı biliriz. Kadrolar verilmezse. 30 Mart'ta Türkiye'nin dört bir yanında, sandıkta sizi cayır cayır yakmayı da bilirizö dedi.

İşçilerin sabahları çocuklarının cebine bir simit parası dahi koyamamanın ezikliğini yaşadığını söyleyen Yıldız, "Ey Tayyip, Çalışma Bakanı uyruğu yabancı olan Maliye Bakanı bunun sebebi sizlersiniz. Taşeron Yasasını düzeltip yeni düzenleme yapacağım diyen Maliye Bakanı al o düzenlemeyi başına çal biz hiçbir düzenlemeyi kabul etmiyoruz. Biz köle düzenini taşeron yasasını tümden red ediyoruzö diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından işçiler olaysız şekilde dağıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×