İşçi Direnişinin Sembolü Sudenaz Melek Oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçilerin başlattığı eylemin simgesi haline gelen lösemi hastası 9 yaşındaki Sudenaz Koku, hayatını kaybetti.

İşçi Direnişinin Sembolü Sudenaz Melek Oldu
14 Mart 2015 Cumartesi 18:32

Mersin Büyükşehir Belediyesi sebebi ile işten çıkarılan işçilerin başlattığı eyleme destek vererek ve direnişin simgesi durumuna gelen lösemi hastası 9 yaşındaki Sudenaz Koku, hayatını kaybetti. Ailesi, yakınları ve işçilerin omuzunda taşınarak son yolculuğuna uğurlanan Sudenaz'ın tabutuna konulan gelinlik ve uçan balon, cenazeye gelenları gözyaşlarına boğdu.

DİRENEN İŞÇİLERİN SEMBOLÜ HALİNE GELMİŞTİ

Büyükşehir Belediyesi'nden sözleşmeleri sona erdiği gerekçesi ile işten çıkartılan bin 893 işçi, merkez Akdeniz İlçesi'nde yer saha hür Çocuk Parkı bünyesinde kurulan fiil çadırında aylardır direnişlerini sürdürürken, direnişin sembolü durumuna gelen, işçilerden Serken Koku'nun Ankara'da Lösemili Çocuklar Hastanesi'nde tedavisi devam eden kızı Sudenaz, dün saat 12.00'de Mersin'e getirildi.

ÇOK SEVDİĞİ MERSİN'DE SON KEZ ŞEHİR TURU ATTI

Doktorların 'Artık yapıcak bir şey kalmadı' dediği Sudenaz, fazla aşırı sevdiği Mersin'de belde turu attırıldıktan sonra Hamidiye Mahallesi'ndeki evine götürüldü. Yakınlarının da ziyaret ettiği Sudenaz, saat 19.20'da son nefesini verdi. Ölümünün peşinden Devlet Hastanesi morguna götürülen Sudenaz'ın cenazesi, yapılan işlemlerin peşinden bugün son kere baba evine getirildi.

ANNE BABASI GÜÇLÜKLE AYAKTA DURABİLDİ

Cenazenin gelmesi ile ortak gözyaşlarına boğulan baba Serkan, anne Süreyya ve ağabeyi İbrahim Koku yakınlarının desteği ile ayakta durabildi.

GELİNLİK VE UÇAN BALON İLE UĞURLANDI

Direnişin simgesi bulunan Sudenaz, son yolculuğuna da babasıyla ortak işten çıkartılan işçilerin sırtında taşındı. Akbelen kent Mezarlığı'na getirilen Sudenaz'ın tabutuna uçan balon ve gelinlik koyulurken, cenazeye gelenlar gözyaşları arasında uçan balon ile süslenmiş tabutu taşıdı.

'BİSİKLET ALAMADIM KIZIMA'

Açılan mezara girerek kızının cenazesini toprağa koyan kederli baba, kızının giyemediği gelinliğini alarak kefenin üstüne serdi. İlk toprağı kendi elleri ile atan Koku, kızının mezarı başına çökerek, 'Bak Özge ablan balon getirmiş sana. O kadar insan senin için savaş etti. Sen savaş edecektin. Sen dünyaya niye küstün kızım. Gelinliğini giydin mi kızım. Bisiklet istiyordun benden, alamadım. O bisikleti alamadığıma yanıyorum. Alacağım lakin alıp başucuna koyacağım o bisikleti kızım. O bisikleti alacağım sana' diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×